Wtorek z Ligą Mistrzów: Roma za burtą. Marciniak wyrzucił z...

Wtorek z Ligą Mistrzów: Roma za burtą. Marciniak wyrzucił z boiska dwóch rzymian!

krk

Gol24

Gol24

Roma nie zagra w Lidze Mistrzów
    1/10

Roma nie zagra w Lidze Mistrzów ©Angelo Carconi

Pięć drużyn zdobyło we wtorek przepustki do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Po 20 latach w tych elitarnych rozgrywkach zobaczymy polski zespół - warszawską Legię. Awans wywalczyły także FC Porto, AS Monaco, Łudogorec Razgrad i Celtic Glasgow.
    Pojedynek Romy z Porto na Stadio Olimpico sędziował Szymon Marciniak, a miejsce w bramce gospodarzy zajął Wojciech Szczęsny. Polski arbiter w 39. minucie za wejście wyprostowaną nogą wyrzucił z boiska Daniele De Rossiego. Już wtedy na tablicy świetlnej widniał wynik 1:0 dla FC Porto.

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej połowy Roma musiała sobie radzić w dziewiątkę. Tym razem Marciniak pokazał czerwoną kartkę Emersonowi. Goście wykorzystali grę w przewadze i zadali rzymianom jeszcze dwa ciosy.

W 73. minucie trafił Miguel Layun. W tej sytuacji nieskutecznie poza polem karnym interweniował Wojciech Szczęsny. Chwilę później wynik spotkania ustalił Jesus Corona.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów zagra też Kamil Glik. Jego Monaco po raz drugi pokonało Villarreal 1:0. Zwycięskiego gola na Stade Louis II z rzutu karnego strzelił tuż przed końcowym gwizdkiem Fabinho.

Straty z pierwszego meczu niemal odrobił Hapoel Beer Szewa. Mistrz Izraela przed własną publicznością wygrał z Celtikiem Glasgow 2:0. Przed tygodniem Szkoci zwyciężyli jednak 5:2 i to oni zagrają w Champions League. Do meczów w LM może szykować się już Łudogorec Razgrad. Zespół z Bułgarii zwyciężył w Sofii Viktorię Pilzno 2:0, a we wtorkowym rewanżu zremisował 2:2.