Zagłębie - Korona 0:1. Przegrany sparing sosnowiczan

Pozyskany z Górnika Łęczna Tomasz Nowak po raz pierwszy zagrał w barwach Zagłębia fot: tomasz czachorowski/polskapresse
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrali sparingowy mecz z Koroną Kielce 0:1. Spotkanie rozegrano na boisku Gosław Sport Center w Wodzisławiu, a jedynego gola strzelił zaraz po przerwie Michał Przybyła. Kielczanie sodotnim meczem kończyli zgrupowanie w tym ośrodku, a przez najbliższy tydzień trenować będą tam piłkarze z Sosnowca.

Sosnowiczanie na tle rywala z Ekstraklasy zaprezentowali się całkiem dobrze i nie odstawali od drużyny Korony. Mieli także swoje sytuacje strzeleckie, których nie wykorzystali Jakub Wilk, Marcin Sierczyński i Hubert Tylec.

Jedyny gol padł tuż po przerwie po błędzie obrońców Zagłębia, którzy pozostawili bez opieki Michała Przybyłę. Napastnik Korony wykorzystał dalekie podanie Radosława Dejmka i pokonał Wojciecha Fabisiaka.

W meczu z Koroną pierwszy raz w barwach Zagłębia zagrał nowy nabytek tego klubu - Tomasz Nowak. Sosnowiczanie testowali także stopera Legionovii Kamila Wiktorskiego. Ciągle nie gra natomiast kontuzjowany Michał Fidziukiewicz.

Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Michał Przybyła (48)

Zagłębie I połowa: Szumski - Najemski, Markowski, Wiktorski, Udovićić - Matusiak, Klama - Wilk, Mularczyk, Pribula - Paluchowski (30. Zaradny).

Zagłębie II połowa: Fabisiak - Sierczyński, Krzykowski, Wiktorski, Witkowski - Dudek, Budek - Tylec, Nowak, Bartczak - Zaradny (55. Musiolik).