Bieg do Słońca o puchar prezesa Katowickiej Spółdzielni...

  Bieg do Słońca o puchar prezesa Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Parku Śląskim w Chorzowie

  Adrian Hadasz

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W sobotę, 26 sierpnia, w Parku Śląskim odbędzie się IX „Bieg do Słońca" o puchar prezesa Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej
  1/5
  przejdź do galerii

  W sobotę, 26 sierpnia, w Parku Śląskim odbędzie się IX „Bieg do Słońca" o puchar prezesa Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej ©Klub Biegacza „Józefinka"

  W sobotę, 26 sierpnia, w chorzowskim Parku Śląskim (przy Stadionie Śląskim) odbędzie się dziewiąta już edycja „Biegu do Słońca" o puchar prezesa Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Przewidziane są nagrody dla uczestników.
  „Bieg do Słońca" jest organizowaną cyklicznie imprezą biegową. W tym roku startuje ona w sobotę 26 sierpnia o godzinie 10:00, zaś uczestnicy będą mogli się rejestrować od godziny 8:00 w dniu imprezy. Dystans do przebiegnięcia to 10 kilometrów. Za imprezę odpowiada Klub Biegacza „Józefinka", działający przy KSM.

  - Jest to taki niewielki, kameralny bieg - mówi Patrycja Paradowska, jedna z organizatorek. - Jego celem jest promowanie zdrowego trybu życia oraz rozwój Klubu Biegacza „Józefinka", który jest dość małym, osiedlowym klubem, działającym w Katowicach.

  Limit miejsc to 200 osób. Wpisowe w wysokości 10 zł obejmie pakiet startowy z numerem startowym, kiełbaskę z grilla po zawodach oraz udział w losowaniu nagród rzeczowych.

  - Jeżeli chodzi o frekwencję, to zawsze notowaliśmy około stu osób, czasem trochę ponad. Członkowie naszego klubu, oprócz tego biegu, który teraz organizują, biorą też czynnie udział w innych zawodach i maratonach, takich jak na przykład Dog Tracking, czyli biegi z psami, oraz Silesia Maraton - dodaje Paradowska.

  Zobacz galerię

  Członkiem Klubu Biegacza „Józefinka" jest także August Jakubik, znany maratończyk, który na czas IX Biegu do Słońca będzie trenerem oraz sędzią.

  Trzy pierwsze osoby w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymają puchary. Przewidziane są również upominki dla najstarszego i najmłodszego uczestnika biegu, a dodatkowo spośród wszystkich uczestników rozlosowane będzie 30 nagród rzeczowych.

  Jakie imię dla psa po śląsku? Oto propozycje Czytelników DZ  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  25 lat po pożarze lasów w Kuźni Raciborskiej. Zobacz niezwykły dokument multimedialny poświęcony tragedii z 1992 roku. Kliknij w przycisk PLAY. Zachęcamy, aby oglądać na monitorze komputera.


  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS
  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl