Ważne
  Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Duże imprezy...

  Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Duże imprezy biegowe w Katowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Duże imprezy biegowe w Katowicach
  W Katowicach na dobre rusza sezon biegowy. Za nami niedzielny Silesiaman Triathlon w Dolinie Trzech Stawów, kolejny odbędzie się 27 sierpnia. A tymczasem szykują się kolejne imprezy dla fanów biegania: Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Na tym nie koniec będzie też Ogólnopolski Marsz Nordic Walking
  Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Duże imprezy biegowe w Katowicach

  Bieg im. Korfantego i cykliczne biegi Parkrun. Duże imprezy biegowe w Katowicach


  W Katowicach na dobre rusza sezon biegowy. Za nami niedzielny Silesiaman Triathlon w Dolinie Trzech Stawów, kolejny odbędzie się 27 sierpnia. A tymczasem szykują się kolejne imprezy dla fanów biegania.

  Już 22 kwietnia odbędzie się 24. Bieg Uliczny im. Wojciecha Korfantego. Tradycyjnie bieg wystartuje w Katowicach a zakończy się w Siemianowicach Śląskich.
  Uczestnicy pokonają dystans 10 kilometrów. Start biegu będzie na placu Sejmu Śląskiego, a meta w Parku Miejskim w Siemiano-wicach. Zapisy na bieg nadal trwają. Start biegu zaplanowano o godz. 11 z ulicy Jagiellońskiej. Do udziału w imprezie będzie się można zapisać w biurze zawodów 22 kwietnia w godzinach od 8. do 10. (opłata startowa to 30 zł).

  Natomiast 7 maja startuje Parkrun, czyli cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Te biegi za każdym razem odbywają się w Parku Kościuszki. Biegi będą odbywały się w każdą sobotę, zawsze o godz. 9. Starty zaplanowano przy pomniku w Parku Kościuszki.

  - Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy też wiek - mówi Anna Stachurska, koordynatorka cotygodniowych biegów.

  Jest też propozycja dla fanów nordic walking. Stadion Śląski już po raz czwarty organizuje Ogólnopolski Marsz Nordic Walking. Impreza odbędzie się 29 kwietnia. Po raz pierwszy będą mogły uczestniczyć w niej także dzieci. Nie jest konieczne, aby posiadały kijki, ważne, aby przemaszerowały dystans 400 metrów po bieżni lekkoatletycznej treningowego boiska Stadionu Śląskiego.

  ZOBACZ TEŻ: Katowice: Biegi Przełajowe Grand Prix MOSiR Katowice w parku Zadole ZDJĘCIA

  - Na miesiąc przed startem imprezy mamy już ponad 150 zapisanych osób, w tym kilkanaścioro dzieci. Bardzo zależy nam na tym, aby marsz pozostał imprezą rekreacyjną i stał się rodzinnym świętem nordic walking, w którym uczestniczą trzy pokolenia - dziadkowie, rodzice, dzieci i wnuki - mówi Jolanta Fujawa ze spółki Stadion Śląski. Do zawodów można się przygotować podczas bezpłatnych zajęć nordic walking, które prowadzone są na Stadionie Śląskim w poniedziałki i środy o 17.30, a w czwartki o 10.30, zawsze pod okiem mistrzyni świata Aleksandry Raczyńskiej.

  ZOBACZ WIDEO Z BIEGÓW PRZEŁAJOWYCH W KATOWICACH


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama