Bytomski Półmaraton 2016: Zawodnicy wystartują 18 września

  Bytomski Półmaraton 2016: Zawodnicy wystartują 18 września

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Bytomski Półmaraton 2016: Zawodnicy wystartują 18 września
  1/15
  przejdź do galerii
  Biegacze 18 września o godz. 11 na parkingu przy Centrum Handlowym Atrium Plejada na Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25 rozpoczną bieg w ósmej edycji Bytomskiego Półmaratonu.
  Sprawdzą swoją siłę i kondycję, a przy tym będą się świetnie bawić. 18 września biegacze wystartują w ósmej edycji Bytomskiego Półmaratonu. Początek biegu o godz. 11 na parkingu przy Centrum Handlowym Atrium Plejada na Al. Jana Nowaka Jeziorańskiego 25. Tam też się zakończy.

  Trasa składa się z dwóch pętli, które liczą w sumie 21, 097 m. Zawodnicy mają trzygodzinny limit czasowy na jej pokonanie. Pobiegną przez Elektrownię, ul. Racjonalizatorów, Francuską. Józefa Nickla, Relaksową, A. Felińskiego, Stolarzowicką, Nową, Gruntową, Opolską, Wolnego, Andersa i Hutniczą.

  - Wszystko jest zapięte na ostatni guzik. Wydajemy numery startowe. Organizacja zawodów to jest ogrom pracy, którą wykonało kilkadziesiąt osób – wyjaśnia Michał Napierała, dyrektor Bytomskiego Półmaratonu.

  Zapisało się około 1500 osób, jednak zgłoszenia do półmaratonu przyjmowane są cały czas. Do 17 września już tylko w biurze zawodów w bytomskiej Plejadzie.
  Za start trzeba zapłacić 120 zł.

  Jak co roku – będzie można włączyć się w akcję charytatywną. Tym razem zawodnicy pobiegną dla 36-letniej Kariny z Bielska-Białej, podopiecznej Fundacji Drachma, która w sierpniu zachorowała na nowotwór mózgu. Pomogą uczestnicy, którzy dobiegną do mety z przypiętymi do koszulek kartkami „biegnę dla Kariny”. Fundacja PKO Banku Polskiego przeliczy to na konkretne pieniądze i przekaże darowiznę na leczenie kobiety. Kartki będą do odbioru 17 i 18 września u przedstawicieli banku w biurze zawodów.

  Oprócz półmaratonu, przygotowano też imprezy sportowe dla dzieci. W sobotę 17 września na terenie Szkoły Podstawowej nr 33 przy ulicy Matki Ewy w Bytomiu odbędą się biegi dla najmłodszych. Mogą w nich wystartować wszystkie dzieci, które przyniosą ze sobą wypełnione oświadczenie rodzica. W planach jest także turniej piłki nożnej Miechowice Cup 2016.

  Co jest do wygrania? Zwycięzcy klasyfikacji w kategoriach wiekowych kobiet i mężczyzn otrzymają prawo bezpłatnego startu w Półmaratonie Bytomskim w 2017 roku. Najstarsza i Najstarszy Uczestnik oraz Najlepsza Bytomianka i Najlepszy Bytomianin otrzymają nagrody rzeczowe. Laureatom pierwszych trzech miejsc w kategoriach Open oraz Najlepsza Polka i Polak, przyznane będą nagrody pieniężne od 500 do nawet 1500 złotych. Każdy zawodnik, który ukończy półmaraton w regulaminowym czasie, otrzyma pamiątkowy medal. Wręczenie nagród przewidziano na godz. 14.30.

  Bytomski Półmaraton organizują: Towarzystwo Tenisa Stołowego Polonia Bytom i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bytomiu. Jednym ze sponsorów biegu jest PKO Bank Polski, który już od trzech lat realizuje autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym po raz kolejny bieg w Bytomiu.

  Szczegółowe informacje na temat biegu można znaleźć na oficjalnej stronie imprezy: www.bytomskipolmaraton.pl.

  *Marszałek Saługa: PiS buduje swoją siłę na lęku ludzi ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
  *Wojewoda Wieczorek: Nie będzie medialnych rozliczeń ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
  *Katowice: 390 porzuconych psów i kotów w te wakacje ZOBACZ ZDJĘCIA, MOŻE ZECHCESZ ADOPTOWAĆ
  *Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
  *Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
  *W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

  Czytaj także

   Komentarze (4)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   dobrze

   Makaron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jak co roku, bybło świetnie, dużo pieniędzy udało się zebrać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :)

   Makaron (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   jak co roku, bybło świetnie, dużo pieniędzy udało się zebrać

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   git

   Kottoj (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Hahahah, to było świetne. Ale był to bieg fenomenalny

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Czekam na bieg

   Misia (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   Czekam na bieg w Bytowie bardzo długo. Na pewno wszystko sie uda :)

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama