Ewa Swoboda w AZS Katowice. Olimpijka z Rio 2016 ma nowy...

  Ewa Swoboda w AZS Katowice. Olimpijka z Rio 2016 ma nowy klub

  Zdjęcie autora materiału
  Jacek Sroka

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ewa Swoboda jest w klubie AZS AWF Katowice
  1/10
  przejdź do galerii

  Ewa Swoboda jest w klubie AZS AWF Katowice ©Marzena Bugała Azarko

  Ewa Swoboda zmieniła barwy klubowe. Wychowanka UKS Czwórki Żory została zawodniczką AZS AWF Katowice.19-letnia sprinterka jest rekordzistką świata juniorek i naszą wielką nadzieją w biegach krótkich. Na igrzyskach w Rio de Janeiro awansowała do półfinału biegu na 100 m.
  – W Rio mieliśmy sześciu lekkoatletów ze Śląska. Piątka była z naszego klubu, a szóstą była Ewa, więc postanowiliśmy ją też pozyskać – powiedział Krzysztof Nowak, sekretarz AZS AWF.

  – Jestem bardzo szczęśliwa, że będę mogła dalej się rozwijać. Liczę, że współpraca z klubem będzie się super układać. Zdecydowałam się przenieść do Katowic, bo po pierwsze mam tu blisko z domu z Żor, a po drugie bardzo ważne dla mnie było to, że w AZS AWF dalej będę mogła pracować z moją trenerką Iwoną Krupą, z którą nie zamierzam się rozstawać – stwierdziła Ewa Swoboda, która za rok chce rozpocząć studia na katowickiej uczelni, choć jeszcze nie wie na jakim kierunku.


  – Przejście Ewy to początek nowej ery i budowy wielkiej lekkiej atletyki w AZS AWF Katowice. Królowa sportu przez wiele lat była przecież wiodącą dyscypliną w naszym uczelnianym klubie. Aby odnosić takie sukcesy jak w latach 80-tych i 90-tych potrzebujemy utalentowanych zawodników, dobrych trenerów i odpowiedniej infrastruktury – stwierdził prof. Adam Zając, rektor Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki.

  O dobrych trenerów zadba uczelnia. Razem z Ewą Swobodą do AZS AWF przechodzi jej trenerka Iwona Krupa, a konsultantem grupy katowickich średniodystansowców będzie Zbigniew Król, trener Adama Kszczota. W rozwoju infrastruktury pomoże natomiast miasto. Prezydent Marcin Krupa zaproponował wybudowanie u zbiegu ulic Kościuszki i Zgrzebnioka kompleksu lekkoatletycznego ze stadionem z pełnowymiarową 8-torową bie-żnią i trybuną krytą na 4 tys. widzów oraz halą sportową, w której w okresie zimowym mogliby trenować sprinterzy czy skoczkowie. Obiekt przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki miałby powstać do końca 2019 roku.

  – Nowy stadion byłby głównie obiektem treningowym, natomiast duże imprzy lekkoatletyczne chcemy przeprowadzać na Stadionie Śląskim. Wspólnie z Urzędem Marszałkowskim planujemy zorganizować na otwarcie tego obiektu we wrześniu 2017 r. duży międzynarodowy mityng – dodał prof. Zając.

  AZSAWF Katowice stawia na lekką atletykę, ale nie zapomina o sportach zimowych. Nową zawodniczką klubu została niedawno dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Bachleda-Curuś.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama