PKO Silesia Marathon. Biegacze pobiegli dla Artura i Bartka...

  PKO Silesia Marathon. Biegacze pobiegli dla Artura i Bartka WIDEO + ZDJĘCIA

  Zdjęcie autora materiału

  Arkadiusz Nauka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Za nami 9. PKO Silesia Marathon. Uczestnicy pobiegli w tym roku przez cztery miasta Górnego Śląska: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Meta znajdowała się na odnowionym Stadionie Śląskim w Chorzowie. Bieg był połączony z akcją charytatywną na rzecz chorych braci bliźniaków Bartka i Artura.
  W tym roku uczestnicy PKO Silesia Maratonu pomagali chorym bliźniakom - Bartkowi i Arturowi
  1/87
  przejdź do galerii

  W tym roku uczestnicy PKO Silesia Maratonu pomagali chorym bliźniakom - Bartkowi i Arturowi
  ©Arkadiusz Nauka

  PKO Silesia Marathon to jedyny maraton w Europie, którego trasa prowadzi przez cztery miasta: Katowice, Mysłowice, Siemianowice Śląskie i Chorzów. Maratończycy wystartowali 1 października o godz. 9.00 z Katowic, gdzie jeszcze w zeszłym roku znajdowała się też meta. Tym razem trasa prowadziła również przez Chorzów, a finisz odbył się na Stadionie Śląskim. Było to jednocześnie pierwsze wydarzenie na odnowionym stadionie. W ramach imprezy został także rozegrany PKO Silesia Półmaraton.

  - Spełniły się moje marzenia i plany, które już 9 lat temu rodziły się w głowie, bo chcieliśmy żeby nasz śląski bieg skończył się kiedyś właśnie na stadionie - mówi Bohdan Witwicki, dyrektor PKO Silesia Marathon. - 9 lat temu zaczynaliśmy w Chorzowie, kończyliśmy w Katowicach. Teraz jest odwrotnie, biegniemy przez 4 miasta. Takiego drugiego biegu nie ma na świecie - dodaje Witwicki.

  Zobacz galerię

  Uczestnicy, którzy tłumnie zebrali się przed linią startu przy ul. Ściegiennego w Katowicach nie kryli radości z udziału w biegu.
  - Bardzo lubię biegać i chciałam przeżyć coś ekscytującego razem z innymi ludźmi, żeby cieszyć się tym wspólnie - mówi nam Ania, zawodniczka z Chorzowa.
  - Akurat mam 42 lata, więc stwierdziłem, że 42 kilometry w tym wieku to będzie dla mnie coś ekstra - mówi z kolei Andrzej, który na PKO Silesia Marathon przyjechał z Rudy Ślaskiej. - Cieszę się, że przy okazji będę mógł w jakiś sposób przyczynić się do tego szczytnego celu, jakim jest pomoc chorym dzieciom - dodaje.

  Maraton był okazją do pomocy chorym braciom bliźniakom Bartkowi i Arturowi. Zaangażowanie zawodników, którzy przypięli do koszulki kartkę „biegnę dla Bartka i Artura” i dotarli z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na leczenie bliźniaków.

  ZOBACZ KONIECZNIE
  WYNIKI 9. PKO SILESIA MARATHONU

  - To wyjątkowe wydarzenie. Świetna organizacja biegu, ogromne zaangażowanie Fundacji PKO oraz wolontariuszy i wielu organizacji zaprzyjaźnionych. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że tak to wszystko wyszło i na pewno zapamiętamy ten bieg na długo - mówi Anna Saran, mama chorych bliźniaków. - Pieniądze z biegu przeznaczymy na sprzęt rehabilitacyjny. Akurat dla Artura planujemy kupić drobne sprzęty rehabilitacyjne takie jak kamizelka czy specjalny rower. Natomiast dla Bartka walczymy tutaj o urządzenie do nauki chodzenia. Koszt tego urządzenia to 140 tys. złotych. Wyzwanie jest więc ogromne, ale wierzę, że w końcu się uda. Na pewno pomoże w tym dzisiejszy bieg - dodaje Anna Saran.

  W ubiegłym roku ponad 1,5 tys. uczestników PKO Silesia Marathon pomogło w ten sposób 16-letniemu Maksowi i 13-letniemu Mateuszowi. Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała pieniądze na leczenie braci cierpiących na chorobę genetyczną Sanfilippo.

  - W tym roku, tak jak i w poprzednim bank PKO przyłącza się do pomocy potrzebującym. Biegniemy dla bliźniaków, dla Artura i Bartka, tak aby również wesprzeć ich finansowo - wyjaśnia Grzegorz Kułakowski, zawodnik z sekcji biegowej PKO Banku Polskiego. - Dzięki zaangażowaniu setek, a myślę, że nawet tysięcy biegaczy uda się zebrać pokaźną kwotę, która wesprze ich w ich celach, tak aby ich życie było łatwiejsze i aby także mogli realizować swoje marzenia - dodaje Kułakowski

  ZOBACZ TAKŻE: PKO Silesia Marathon [WYNIKI + ZDJĘCIA]

  Stadion Śląski: Legenda. Zobacz film o historii Stadionu Śląskiego:


  Stadion Śląski gotowy! Zobacz zdjęcia wykonane w technice 360 stopni  Wielki test wiary: Czy jesteś dobrym katolikiem? SPRAWDŹ TUTAJ  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK


  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Zdjęcia z biegu.

   Fotomania.Śląsk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   https://www.facebook.com/Fotomaniax/photos/ms.c.eJxNVEmu5UAIu1GLGXP~;i7UCD~_ovskFgjO0KayKKPQFnV~;vHvwJ1wXgLZu4M4euQKewIQkkYruW~;Qqp~_BSn5FeDcn9GOlHyFqvoVyhqDcBjSYxW~;QlFWr8060GpQ3S1J6BHoFZqHitzaAT2...rozwiń całość

   https://www.facebook.com/Fotomaniax/photos/ms.c.eJxNVEmu5UAIu1GLGXP~;i7UCD~_ovskFgjO0KayKKPQFnV~;vHvwJ1wXgLZu4M4euQKewIQkkYruW~;Qqp~_BSn5FeDcn9GOlHyFqvoVyhqDcBjSYxW~;QlFWr8060GpQ3S1J6BHoFZqHitzaAT2mMPpAnbFbeHiwv8I3EuC35RsJ31sKTUyjViDq4xzHlGwkyO3guUXfyGjqKzJhCvlUH9C3RUMYht1SxNw8bLdQ5NdRjmUq8XWYPl8wEuqOWMch7HhEixwrYbG1le7PyhiR65zLcf809VY99DQtNDE5phiR~_UKnfYtsBzKaul~_kkidBF4fo4ApdcMmz9aB1LqSdS6Xnfp~;v1xHe3pY~_0B4hXEdOx8VhqNdSB6ITxBtcVLZAZMcUE0vbW4pb5MzLaasudMHFPA~_~_51EtodMJFM7DdAuFAaU~;j7Ax8t7tZCwuY2TjS~_bb0r7U5WMCE3oC6ageJyFkQOPO70jl~;j8Asc7H~_QKXIbagn7ncP6ETqJ2z~_3~_UeYPabgHaF8sFLaHJOt4t80wPo2gKl1ObwDwrMcRM75bBwGLkaPqeKUXNm4v~;lC0a5w~-~-.bps.a.1378685985518760.1073741869.850432765010754/1378691045518254/?type=3&theaterzwiń

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl