Ruszyły zapisy do City Trail onTour. To 10 biegów w 10...

  Ruszyły zapisy do City Trail onTour. To 10 biegów w 10 miastach, w tym w Katowicach

  LOTA

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  City Trail onTour 2017
  1/7
  przejdź do galerii

  City Trail onTour 2017 ©Mat. Prasowe

  Wystartowały zapisy do City Trail onTour, letniej odsłony największego cyklu biegów przełajowych w Polsce. W ciągu dwóch tygodni w dziesięciu miastach odbędzie się dziesięć biegów, każdy z nich na 5 km. W Katowicach bieg zaplanowano na 27 lipca wokół stawów Janina i Barbara w Giszowcu.
  City Trail onTour odbędzie się w dziesięciu miastach, na trasie cyklu są Lublin, Warszawa, Olsztyn, Trójmiasto, Bydgoszcz, Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Łódź. Biegi zostaną rozegrane w dni powszednie – w godzinach popołudniowych. Pierwsza impreza zaplanowana jest na 17 lipca w Lublinie, ostatnia – na 28 lipca w Łodzi. Start biegu głównego na 5 km będzie odbywał się o godz. 19. Od 17.30 będą trwały zawody dla dzieci i młodzieży na dystansach od 300m do 2km.

  - Za nami już dwie edycje letniej odsłony CITY TRAIL. To dla nas przede wszystkim okazja, by przypomnieć o naszym głównym projekcie – jesienno-zimowym cyklu Grand Prix CITY TRAIL z Nationale-Nederlanden, którego szósta już ogólnopolska edycja wystartuje jesienią. Zapisy zostaną uruchomione 1 sierpnia, a więc tuż po zakończeniu CITY TRAIL onTour – informuje Piotr Książkiewicz, organizator biegów.

  – Środek wakacji to dobry czas, by na chwilę oderwać się od startów w biegach ulicznych i sprawdzić się na 5-kilometrowej leśnej trasie. Każda impreza ma oddzielną klasyfikację, na mecie są medale, a najlepsi zawodnicy tuż po biegu są dekorowani i nagradzani. To istotna różnica w porównaniu z cyklem jesienno-zimowym, w którym trzeba wziąć udział cztery razy, by zostać sklasyfikowanym – dodaje.
  Zobacz galerię
  Opłata startowa za jeden bieg to 29 zł w przypadku płatności elektronicznej oraz 39 zł, jeśli zapisu dokonujemy w dniu zawodów. W CITY TRAIL Junior za udział w biegu trzeba zapłacić odpowiednio 7,5 lub 10 zł. – Zachęcamy do startów w więcej niż jednej lokalizacji. Opłata startowa za drugi i każdy kolejny bieg to 14,5 zł – z tą uwagą, że trzeba zapisać się przez internet od razu na każdą z interesujących nas imprez – informuje Książkiewicz.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Sport z kraju i ze świata

   Zobacz więcej na Sportowy24.pl

   Gry On Line - Zagraj Reklama