Finał PHL: Cracovia - GKS Tychy 1:3

Cracovia - GKS Tychy
Cracovia - GKS Tychy Andrzej Banas / Polska Press
W piątym meczu finału Polskiej Hokej Ligi GKS Tychy wygrał w Krakowie z Cracovią 3:1. W play off tyszanie prowadzą 3:2.

GKS Tychy przegrywał w finałowych meczach 0:2, ale teraz wyszedł na prowadzenie 3:2. Do szczęścia brakuje tylko jednego zwycięstwa. Do tej pory oba zespoły wygrywały na swoich lodowiskach. We wtorek tyszanie byli górą na wyjeździe!

Spotkanie w Krakowie rozpoczęło się o godz. 19.06 ze względu na 110. rocznicę powstania Cracovii (rok 1906). Na trybunach pojawił się prezes klubu Janusz Filipiak. Hala lodowiska wypełniła się po brzegi, wśród 3 tysięcy widzów byli też sympatycy GKS-u, żyjący w zgodzie z kibicami „Pasów”.

Gospodarze zaczęli z animuszem, ale szybko zostali skarceni. Martin Vozdecky wjechał w tercję obronną Cracovii i zaskoczył Rafała Radziszewskiego. Cracovia rzuciła się do odrabiania strat, jednak w bramce GKS-u świetnie spisywał się w bramce Stefan Żigardy. Po pierwszej tercji był remis 1:1... w słupkach, w golach lepsi byli tyszanie.

Cracovia wyrównała w niecodziennych okolicznościach. Zza bramki zagrał Krystian Dziubiński, krążek odbił się od tyskiego obrońcy i zaskoczył bramkarza. „Pasy”wykorzystały grę w przewadze, gdy na ławce kar siedział Michał Kotlorz.

– Chciałem podać do Patryka Noworyty – przyznał Dziubiński przed kamerą TVP Sport. – Ta bramka dodała nam animuszu, zagraliśmy w tej tercji naprawdę dobrze.

W trzeciej odsłonie nadal oglądaliśmy dobry i emocjonujący mecz. Goście przeważali chcąc zadać decydujący cios i wrócić do Tychów z trzecim zwycięstwem w finale. I udało się! Josef Vitek dostał krążek od Filipa Komorskiego, stanął oko w oko z Radziszewskim i spokojnie go pokonał.

Cracovia wycofała bramkarza, a gola strzelił GKS – Vitek wykorzystał zawahanie rywali i trafił do pustej bramki. Wygrana była idealnym prezentem dla zawodnika drużyny z Tychów Bartłomieja Pociechy, który we wtorek obchodził 24. urodziny.