Siódme double-double Marcina Gortata, ale dziewiąta porażka...

Siódme double-double Marcina Gortata, ale dziewiąta porażka Washington Wizards

Tomasz Biliński

Polska

Polska

Sobotnia rywalizacja do przerwy po dwóch kwartach była wyrównana. Ekipa Wizards przegrywała 59:60. W ofensywnie bardzo dobrze prezentowali się John Wall z Bradley'em Bealem. W całym spotkaniu rzucili łącznie 68 punktów (zdobyli po 34). Jednak cały zespół zawodził w obronie, pozwalając przyjezdnym na łatwe punkty.

– Nasi niektórzy rywale zdobywali punkty po rzutach, do jakich rzadko dochodzą w innych meczach.
    Udawało im się to głównie dlatego, że za słabo im przeszkadzaliśmy. Fatalnie wypadliśmy też w pojedynkach – kręcił głową Wall, który do imponującego dorobku punktowego dołożył osiem asyst i trzy zbiórki.

Kolejny solidny mecz rozegrał Gortat. 32-letni center spędził na parkiecie 37 minut, zdobył 10 punktów (trafione cztery rzuty z gry na sześć oraz dwa osobiste) i miał 16 zbiórek. To jego siódme double-double w 12. potyczce sezonu. Ponadto miał pięć bloków i cztery asysty.

O dziewiątej porażce w sezonie Czarodziei w dużej mierze przesądził początek trzeciej kwarty. Wówczas gracze Heat odskoczyli od rywali nawet na 17 punktów, wykorzystując słabszą grę gospodarzy w ofensywie. Na dodatek już wtedy musieli radzić sobie bez skrzydłowego Markieffa Morrisa, który jeszcze przed przerwa doznał urazu stawu skokowego.

Dzięki wygranej, Heat mają bilans 4-8 i odskoczyli od Wizards. Po ich stronie najwięcej punktów zdobył Goran Dragić - 22. - Pierwsze dwie kwarty to nasza fatalna gra w defensywie. Na szczęście w przerwie wyciągnęliśmy z tego wnioski. W tym spotkaniu z pewnością należy docenić naszą determinację - ocenił słoweński rozgrywający.

Porażka Wizards sprawiła, że zespół Polaka zajmuje przedostatnie miejsce (na 15 ekip) w Konferencji Wschodniej. Gorsza od niego jest tylko drużyna Philadelphia 76ers (3-10). Kolejny mecz Czarodzieje rozegrają u siebie z Phoenix Suns (w nocy z poniedziałku na wtorek czasu polskiego).