Chojniczanka - Raków 0:1 [ZDJĘCIA] Częstochowianie przerwali serię trzech porażek i zdobyli Chojnice

Raków pokonał Chojniczankę
Piłkarze Rakowa sprawili sporą niespodziankę i pokonali w Chojnicach Chojniczankę 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzelił w 83 minucie gry Jose Embalo. To dopiero druga wygrana częstochowian odniesiona w tym roku. Wcześniej pokonali w Mielcu Stal.

Piłkarze Rakowa przerwali serię trzech porażek i niespodziewanie pokonali na wyjeździe jednego z kandydatów do awansu do Lotto Ekstraklasy. Dla Chojniczanki była to trzecia z rzędu przegrana na swoim stadionie.

Częstochowianie lepiej zaczęli to spotkanie. Już w 3 min. sam na sam z bramkarzem znalazł się Piotr Malinowski, ale pomocnik gości strzelił obok słupka. Później na bramkę Radosława Janukiewicza strzelali z dystansu Krystian Wójcik i Igor Sapała, lecz bramkarz Chojniczanki zawsze odbijał piłkę, a dobitki gości były nieskuteczne. Janukiewicz wybił nad poprzeczkę uderzenie z ostrego kąta Łukasza Góry.

Chojniczanka grała słabo pokazując, że kwietniowy kryzys formy jest głębszy niż przypuszczano. Gospodarze w całym meczu mieli praktycznie tylko jedną dogodną sytuację strzelecką. W 79 min. Tomasz Boczek dostał piłkę w polu karnym i miał przed sobą tylko Jakuba Szumskiego jednak nie trafił w bramkę.

Odpowiedź Rakowa była natychmiastowa. Po wrzucie z autu piłka trafiła pod nogi Jose Embalo, a ten z bliska wepchnął ją do siatki. To był pierwszy gol portugalskiego napastnika w tym roku.

Częstochowianie dzięki wygranej w zaległym meczu 20. kolejki awansowali z 11 na 8 miejsce w tabeli Nice 1. Ligi.

Chojniczanka Chojnice - Raków Częstochowa 0:1 (0:0)