Odra Opole - Raków Częstochowa 1:0. Starcie beniaminków dla opolan. Trzecia z rzędu porażka Rakowa

Piłkarze Rakowa znów przegrali
Piłkarze Rakowa znów przegrali Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W meczu dwóch beniaminków Nice 1. Ligi Odra Opole pokonała Raków Częstochowa 1:0. Gola na wagę zwycięstwa w 64 minucie gry strzelił Marcin Wodecki. Częstochowianie przegrali trzeci mecz z rzędu i szansy na przełamanie będą szukać w sobotę u siebie w potyczce z Zagłębiem Sosnowiec.

Jedyna bramka padła po akcji rezerwowego Tomasza Wepy, który dośrodkował w pole karne, tam Filip Żagiel wyłożył piłkę Wodeckiemu, a ten strzałem tuż przy słupku z 15 m pokonał bramkarza Rakowa.

Częstochowianie mieli w Opolu przewagę optyczną, lecz nie potrafili przełożyć jej na gole. Groźnie, ale minimalnie niecelnie na bramkę Odry strzelali w I połowie Rafał Figiel i Jakub Łabojko, a po zmianie stron bliski objęcia prowadzenia był Krystian Wójcik.

W końcówce Raków atakował i w doliczonym czasie gry bliski doprowadzenia do remisu był Tomasz Wróbel, lecz Tobiasz Weinzettel obronił to uderzenie. Chwilę wcześniej Przemysław Mizgała za próbę wymuszenia karnego ukarany został żółtą kartką. W trakcie gry kontuzji doznał obrońca Rakowa Łukasz Góra i już po kwadransie gry musiał opuścić boisko.

Opolanie, którzy po dwóch meczach bez zwycięstwa znów zaczęli wygrywać, mogli strzelił więcej bramek. Przed przerwą najpierw pojedynek sam na sam z Mateuszem Lisem przegrał Marek Gancarczyk, a później świetną okazję zmarnował Wodecki. Chwilę po zdobyciu prowadzenia wynik mógł podwyższyć doświadczony Gancarczyk, lecz chybił celu.

Odra Opole – Raków Częstochowa 1:0 (0:0)

Bramka 1:0 Marcin Wodecki (64)