X-News/Press Focus
Borussia Dortmund - Wolfsburg 3:0
Borussia Dortmund - Wolfsburg 3:0 X-News/Press Focus
W 21. kolejce Bundesligi Borussia Dortmund pokonała VfL Wolfsburg 3:0. Przed meczem doszło do pięknej ceremonii, podczas której klub z Zagłębia Ruhry podziękował Jakubowi Błaszczykowskiemu za 8 lat występów w żółto-czarnych barwach.

31-letni pomocnik mecz z byłym zespołem rozpoczął na ławce, w przeciwieństwie do Łukasza Piszczka. Prawy obrońca Borussii zanotował kapitalny występ i miał udział przy wszystkich 3 bramkach. Najpierw po jego dośrodkowaniu piłkę do własnej bramki skierował Jeffrey Bruma, później tuż po przerwie sam strzelił gola głową po zamieszaniu w polu karnym, a w 59. minucie dokładnie dośrodkował do Ousmane'a Dembele, który precyzyjną główką pokonał Diego Benaglio. Błaszczykowski pojawił się na boisku na kwadrans przed końcem przy owacyjnych brawach fanów gospodarzy, ale wynik meczu był już wtedy rozstrzygnięty.

Materiał oryginalny: Borussia Dortmund - Wolfsburg 3:0. Piękne podziękowanie Błaszczykowskiemu, kapitalny występ Piszczka - Dziennik Zachodni