BTS Rekord Bielsko-Biała zagra w UEFA Futsal Cup

  BTS Rekord Bielsko-Biała zagra w UEFA Futsal Cup

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Andrzej Szłapa (biały strój) dobrze pamięta udział Rekordu w UEFA Futsal Cup w 2014 r.

  Andrzej Szłapa (biały strój) dobrze pamięta udział Rekordu w UEFA Futsal Cup w 2014 r. ©Łukasz Klimaniec

  BTS Rekord Bielsko-Biała, mistrz Polski w futsalu, zagra w preeliminacjach UEFA Futsal Cup, odpowiedniku piłkarskiej Ligi Mistrzów. Bielszczanie znaleźli się w grupie z mistrzem Irlandii Północnej, mistrzem Danii i mistrzem Grecji. - Jedziemy w roli faworyta - uważa trener BTS Rekord Andrzej Szłapa.
  Andrzej Szłapa (biały strój) dobrze pamięta udział Rekordu w UEFA Futsal Cup w 2014 r.

  Andrzej Szłapa (biały strój) dobrze pamięta udział Rekordu w UEFA Futsal Cup w 2014 r. ©Łukasz Klimaniec

  BTS Rekord Bielsko-Biała zagra w UEFA Futsal Cup

  Dziś, w piątek 18 sierpnia, o 19.30 w czeskim Chrudimiu futsaliści BTS Rekord zagrają z mistrzem Czech swój ostatni sparing przed wyjazdem na prestiżowy turniej UEFA Futsal Cup, odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. We wtorek rekordziści wylecą z Krakowa do Danii, gdzie w miejscowości Svendborg (ok. 170 km od Kopenhagi) zostanie rozegrany turniej preeliminacji UEFA Futsal Cup.

  Bielszczanie zostali przydzieleni do grupy G, w której zagrają z irlandzkim Belfastem United (w środę 23 sierpnia o 12.00), greckim Doukas SAC (czwartek, 24 sierpnia 12.00) oraz mistrzem Danii Křbenhavn Futsal (sobota 26 sierpnia, godz. 12.00).
  Andrzej Szłapa, trener BTS Rekord Bielsko-Biała uważa, że najbardziej nieobliczalnym rywalem mogą okazać się Grecy.

  - Dochodzą nas słuchy, że wzmacniają się. Grał tam nasz były zawodnik Douglas. Jego już tam nie ma, ale w jego miejsce trafił inny Brazylijczyk. Ten zespół może okazać się najtrudniejszym rywalem - ocenia szkoleniowiec.

  W starciu z gospodarzami, Křbenhavn Futsal, bielszczanie spodziewają się twardego, solidnego futsalu. Czas na obserwację tego zespołu trener Rekordu będzie miał na miejscu, podczas turnieju, bo bielszczanie grają z Duńczykami na samym końcu. Teoretycznie najsłabszym rywalem wydaje się mistrz Irlandii Północnej, Belfast United. Ale, jak przestrzega trener Szłapa, w futsalu nie można nikogo lekceważyć.

  Jak na tle tej stawki wypada Rekord? - Jesteśmy dobrze przygotowani. Mamy mocny zespół i bardzo wartościowe wzmocnienia - zaznacza trener Szłapa. Do drużyny przed preeliminacjami UEFA Futsal Cup dołączyli Michal Seidler, reprezentant Czech i czołowa postać czeskiego futsalu oraz Michał Kubik, który jest jednym z mocnych punktów reprezentacji Polski. Trener Szłapa wspomina o jeszcze jednym wzmocnieniu, jakim jest powrót do pełni sił i strzeleckiej dyspozycji Oleksandra Bondara.

  - To duże wzmocnienie w porównaniu do końcówki minionego sezonu - mówi Szłapa. - Jesteśmy mocni, czujemy się mocni i - nie boję się użyć takich słów - jedziemy do Danii w roli faworyta - dodaje szkoleniowiec Rekordu.
  W czasie przegotowań bielszczanie zagrali sparing z Lex Kancelarią Słomniki i Ocelem Trzyniec. Pierwszy przegrali 6:8. Drugi wygrali 10:0.

  - W tym pierwszym meczu do przerwy prowadziliśmy 5:2 grając w naszym najmocniejszym zestawieniu - przypomina szkoleniowiec Rekordu. Dodaje, że wówczas jego zespół przebywał na obozie, na którym zawodnicy mocno trenowali.

  Udział w duńskim turnieju jest drugą przygodą BTS Rekord w preeliminacjach UEFA Futsal Cup. Przypomnijmy, że w 2014 r. taki turniej odbył się w Bielsku-Białej. Wówczas rekordziści zajęli w nim pierwsze miejsce strzelając decydującego o sukcesie gola na... dwie sekundy przed końcem meczu z FS Ilves Tampere, mistrzem Finlandii (2:1).

  - Miło wspomina się tamte czasy, gdy Radek Polasek „uratował nam życie” i awansowaliśmy do dalszej rundy. W Danii będziemy chcieli tak zagrać, by ostatni mecz nie musiał o niczym decydować - zapowiada trener Szłapa.

  Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska  Największe absurdy Śląska i całej Polski. Nie uwierzycie, jeśli nie zobaczycie  KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
  500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

  KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Wakacje w mieście nie muszą być nudne! Można się o tym przekonać odwiedzając Silesia City Center. Na Placu Słonecznym powstało sportowo-rekreacyjne centrum rozrywki o nazwie Silesia Summer Park. Na jego terenie znajduje się wszystko, czego potrzeba do dobrej zabawy: pole do mini golfa, boisko do streetballu, ścianka wspinaczkowa, a także park linowy dla najmłodszych w formie małpiego gaju.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   MISTRZOWIE URODY - Głosuj na najlepszych!

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Mistrzostwa Polski Chippendales 2017 w Katowicach: GORĄCE ZDJĘCIA+WIDEO

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Jak mieć prąd przez 3 miesiące za darmo?

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem

   Okna dachowe i rolety zasilane słońcem