Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 2:2. Remisowy debiut trenera Magiery

Chojniczanka - Zagłębie 2:2
Chojniczanka - Zagłębie 2:2 Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Piłkarze Zagłębia Sosnowiec przegrywali w Chojnicach 0:1, potem prowadzili 2:1, by wrócić do domów z jednym punktem. Oba zespoły w końcówce miały szansę, by zgarnąć całą pulę.

Piłkarze Zagłębia Sosnowiec spóźnili się na inaugurację I igi o kilka minut. Zanim zorientowali się, że gra już trwa, przegrywali w Chojnicach 0:1. Prawą stoną ruszył Jakub Biskup, który oddał piłkę Patrykowi Mikicie, a akcję strzałem zza pola karnego wykończył Paweł Zawistowski, dla którego był to trzeci strzelony Zagłębiu gol w trzecim kolejnym meczu!

Trenerski pierwszoligowy debiut Jacka Magiery nie mógł się dla niego rozpocząć gorzej, jednak zespół udowodnił, że potrafi nadrobić i czas, i wynik. Sosnowiczanie ruszyli do odrabiania strat i jeszcze w pierwszej połowie nie tylko doprowadzili do wyrówania (rzut wolny wykonał Krzysztof Markowski, piłka odbiła się od Michała Jakóbowskiego, a Sebastian Dudek z 20 metrów posłał ją do siatki), ale też wyszli na prowadzenie (strzał Tomasza Nowaka sprzed pola karnego, asysta Roberta Bartczaka).
Taki obrót wydarzeń nieco zdeprymował chojniczan, którzy mogli stracić kolejnego gola, jednak w najlepszej sytuacji sosnowiczanie rozegrali akcję zbyt koronkowo i skończyło się na spalonym.

Na drugą połowę goście wyszli więc w niezłych nastrojach, ale wciąż nie potrafili powiększyć przewagi. W dodatku upływające m inuty zaczęły zabierać im i siły, i koncentrację. W efekcie remis mógł się pojawić na tablicy już w 75 minucie, jednak Jakub Szumski wygrał bezpośredni pojedynek z Biskupem, ale stał się faktem dopiero kilkadziesiąt sekund później, gdy Mikita dopadł do piłki odbitej od słupka po strzale Zawistowskiego.

W końcówce oba zespoły stworzyły po jednej okazji do rozstrzygnięcia spotkania, ale po jednej stronie znakomicie spisał się Szumski, a po drugiej piłkę meczową z kilku metrów zmarnował młodzieżowiec Zagłębia, Konrad Handzlik.

Chojniczanka Chojnice - Zagłębie Sosnowiec 2:2 (1:2)
1:0 Paweł Zawistowski (4),
1:1 Sebastian Dudek (28),
1:2 Tomasz Nowak (39),
2:2 Patryk Mikita (76)

Chojniczanka: Miazek - Lisowski, Biernat, Kieruzel, Niedziela (71. Podgórski) - Biskup, Grzelak, Zawistowski, Mikita,I Jakóbowski (67. Kozłowski) - Rybski (46. Mrozik). Trener: Maciej Bartoszek .
Zagłębie: Szumski - Sierczyński, Wiktorski, 10. Markowski, Udovicić - Bartczak (82. Wilk), Matusiak, Dudek, Nowak, Pribula (67. Handzlik) - Matić (54. Łuczak). Trener: Jacek Magiera