GKS Tychy pokonał GKS Katowice
GKS Tychy pokonał GKS Katowice Dziennik Zachodni
W meczu 11. kolejk I ligii GKS Tychy wygrał z GKS-em Katowice 1:0 (0:0). Bramka: Marcin Radzewicz (73. minuta). Mecz był rekordowy pod względem frekwencji. Obejrzało go 11 489 kibiców. Niestety też nie wszyscy kibice powinni się na nim znaleźć. W drugiej połowie doszło incydentu, w czasie którego kibice GKS Tychy spalili symbole GieKSy.

Wielkie emocje towarzyszyły derbom Śląska – na tyskim stadionie padł ligowy rekord frekwencji 11.489 widzów. Przed meczem obok stadionu przy Edukacji doszło do starcia miejscowych fanów z policją. Kibice gospodarzy „popisywali” się też w czasie meczu. W pierwszej połowie odpalili race, następnie świece dymne – chmura dymu spowiła cześć stadionu… Dłużni nie pozostali im kibice GieKSY popisując się wulgarnymi piosenkami i okrzykami.

Na boisku nie było tak ciekawie, przynajmniej na początku. Trwało badanie sił. Gospodarze próbowali strzałów z daleka – Mateusz Abramowicz poradził sobie bez trudu, gdy strzelali Stepan Hirskyi (17. minuta) i Łukasz Grzeszczyk (33). Katowiczanie mieli trochę więcej z gry, co przekładało się na rzuty rożne. Po jednym z nich, w 37. minucie minimalnie chybił Grzegorz Goncerz. Wcześniej „Gonzno” z kilku metrów huknął nad poprzeczką.

Na początku drugiej połowy znów dali o sobie znać kibice GKS-u Tychy – palili na ogrodzeniu „zdobyczne” szaliki i odpalili petardy hukowe.

ZOBACZ, CO DZIAŁO SIĘ PRZED MECZEM
Policja użyła broni gładkolufowej i armatek wodnych do rozpędzenia grup pseudokibiców GKS Tychy i GKS Katowice

Kibolskie zamieszki w Tychach przed meczem GKS Tychy  GKS Katowice

Kibolskie zamieszki w Tychach ZDJĘCIA Policja strzela z bron...

ZOBACZ, CO DZIAŁO SIĘ W CZASIE MECZU
Kibice GKS Tychy spalili flagi i szaliki GieKSy

Mecz GKS Tychy - GKS Katowice zakończony. W trakcie meczu kibice GKS Tychy próbowali prowokować kibiców GKS Katowice. Do najpoważniejszych wydarzeń doszło w momencie, gdy rozpoczęli palenie flag GieKSy

Kibole GKS Tychy palą szaliki GieKSy ZDJĘCIA

Na boisku w 63. minucie szansę miał Goncerz – piłki nie sięgnęli bramkarz i obrońca tyszan, a kaptan gości nie zdołał skierować jej do siatki.

W 73. minucie kibice gospodarzy oszaleli ze szczęścia. Grzeszczyk przebił się w pole karne, a piłka lobem po odbiciu od rywala poleciała w kierunku Marcina Radzewicza. Tyski rezerwowy uderzył z powietrza z lewej nogi w długi róg i było 1:0.

Goście nie zdołali doprowadzić do wyrównania, choć sędzia doliczył aż 6 minut (była przerwa na picie).GKS Katowice zaliczył drugą porażkę w sezonie, po dziewięciu meczach bez przegranej.

Zdaniem trenerów

Jerzy Brzęczek (GKS Katowice)

– Ten mecz pokazuje jaka jest piłka, mieliśmy swoje sytuacje, których nie wykorzystaliśmy. Popełniliśmy jeden błąd, piłka przypadkowo poszła za plecy naszego obrońcy, Radzewicz bardzo dobrze uderzył, trafił idealnie i dlatego przegraliśmy. Mamy trochę niedosytu, ale od czasu do czasu trochę lodu na głowy nam się przyd

Kamil Kiereś (GKS Tychy)
Musieliśmy wyciągnąć wnioski z ostatnich meczów. Zbyt optymistycznie podeszliśmy do tej I ligi, graliśmy ofensywnie, ale traciliśmy bramki. Teraz można być mądry po meczu, jednak zmiana taktyki przyniosła efekt. Trudno było dziś grać na naszym boisku. Do tej pory nie udało się stracić bramki – zagraliśmy inaczej, mniej optymistycznie do przodu, bardziej uważnie z tyłu. To był mecz walki, nie będę mówił, że Katowice poległy, że byliśmy zdecydowanie lepsi. Wiadomo, jak ważne to zwycięstwo dla naszych kibiców.

GKS Tychy – GKS Katowice (0:0)

1:0 Marcin Radzewicz (73)

GKS Tychy: Florek – Górkiewicz, Boczek, Tanżyna, Mańka – Kowalski, Bukowiec (90. Varadi), Hirskyi (75. Areżina), Grzeszczyk, Mączyński (66. Radzewicz) - Świerczok

GKS Katowice: M. Abranowicz – Czerwiński, Kamiński, Garbacik, D. Abramowicz – Foszmańczyk, Zejdler, Kalinkowski (84. Wołkowicz), Garbacik, Prokić (78. Mandrysz) – Goncerz, Lebedyński (84. Sobków)

Żółte kartki: Hirskyi, Tanżyna, Bukowiec - Kamiński

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)
Widzów: 11.489

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?
*Najpiękniejszy ogród w woj. śląskim należy Karoliny Drzymały z Lublińca! [ZDJĘCIA]
*Tragiczny wypadek w Koziegłowach. 2 osoby zginęły w zderzeniu fiata z ciężarówką ZDJĘCIA
* Zaginęły: 17-letnia Małgorzata Marzec i 15-letnia Angelika Kaczor. Gdzie są?
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Materiał oryginalny: GKS Tychy – GKS Katowice 1:0. Derby dla Tychów z rekordową frekwencją [RELACJA, ZDJĘCIA] - Dziennik Zachodni