Górnik Zabrze tylko zremisował 0:0 z Bytovią. Otrzymał żółtą kartkę od kibiców
Górnik Zabrze tylko zremisował 0:0 z Bytovią. Otrzymał żółtą kartkę od kibiców Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Po dwóch zwycięstwach z rzędu tym razem zespół Górnika Zabrze tylko zremisował z Bytovią Bytów. Bezbramkowy wynik świetnie podsumowuje boiskowe wydarzenia. Kibice dali zarządowi Górnika Zabrze żółtą kartkę.

Bardzo słaby mecz rozegrali w sobotę piłkarze Górnika Zabrze i Bytovii Bytów. Bezbramkowy remis w pełni oddaje boiskową emocjonalną mizerię, a najciekawsze rzeczy działy się na trybunach.

Po dwóch zwycięstwach z rzędu i ucieczce ze strefy spadkowej zabrzanie liczyli na kolejną wygraną. Zespół Marcina Brosza miał jednak tym razem spore problemy z układaniem akcji i w pierwszej połowie to goście byli nieco bliżsi zdobycia gola. Generalnie jednak z murawy wiało nudą, a spokojnie i konsekwentnie grająca Bytovia skutecznie zaryglowała swoją połowę i w nagrodę wywiozła jeden punkt. Większe kłopoty miała właściiwe tylko w 57 minucie, gdy obrońca zablokował strzał z bliska Dawida Plizgi.

CZYTAJ KONIECZNIE:
MECZ GÓRNIK ZABRZE - BYTOVIA RELACJA

Kilkanaście minut później zaiskrzyło między zawodnikami, gdy Jakub Serafin bezpardonowo sfaulował wychodzącego z kontratakiem Plizgę. za co sędzia pokazał winowajcy tylko żółtą kartkę. Doszło do przepychanek, jednak Paweł Pskit nie zdecydował się na kolejne kary. Podobnie jak nie zdecydował sie na podyktowanie rzutu karnego, gdy po starciu z rywalem Szymon Skrzypczak padł jak długi przed bramką Gerarda Bieszczada. Piłkę meczową miał natomiast, już w doliczonym czasie gry Erik Grendel, ale bramkarz zdołał ją wybić na rzut rożny.

W pierwszej połowie kibice gospodarzy wywiesili transparent "Dziewięć postulatów dziś wam przedstawiamy, żółtą kartką prezydent i zarząd ostrzegamy", po czym wyciągnęli wspomniane kartoniki i zaczęli domagać się dymisji całego zarżądu klubu.

Kolejny mecz zabrzanie rozegrają już we wtorek, gdy w 1/8 Pucharu Polski podejmą Wigry Suwałki (początek o godzinie 20.30).

Górnik Zabrze - Bytovia Bytów 0:0

Górnik Kasprzik - Wolniewicz, Kopacz, Danch, Kurzawa - Pawłowski (46. Urynowicz), Matuszek, Przybylski, Plizga (75. Grendel) - Ledecky (62. Skrzypczak), Angulo
Bytovia Bieszczad - K. Bąk, Cseh, J. Bąk (65. Klichowicz), Kamiński - Mandrysz, Villaescusa, Poczobut, Serafin - Efir (81. Wacławczyk), Wróbel (90. Letniowski)
Żółta kartka Serafin
Sędziował Paweł Pskit (Łódź)
Widzów 9.353

*Marszałek Saługa: PiS buduje swoją siłę na lęku ludzi ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
*Wojewoda Wieczorek: Nie będzie medialnych rozliczeń ROZMOWA JEDEN NA JEDEN
*Katowice: 390 porzuconych psów i kotów w te wakacje ZOBACZ ZDJĘCIA, MOŻE ZECHCESZ ADOPTOWAĆ
*Dzieci zasypiają w każdych warunkach NAJŚMIESZNIEJSZE FOTKI
*Sprawdzony i prosty przepis na leczo SPRÓBUJ I SIĘ PRZEKONAJ
*W pełni wyposażone mieszkanie w centrum Katowic może być Twoje! Dołącz do graczy loterii "Dziennika Zachodniego"

Materiał oryginalny: Górnik Zabrze - Bytovia Bytów 0:0 Żołta kartka od kibiców. Tylko momenty były ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni