Gwiazdy śląskiej i beskidzkiej piłki grały w Bielsku-Białej...

  Gwiazdy śląskiej i beskidzkiej piłki grały w Bielsku-Białej [ZDJĘCIA]

  Zdjęcie autora materiału

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  XVIII Memoriał Mariana Nalepy w Bielsku-Białej
  1/46
  przejdź do galerii

  XVIII Memoriał Mariana Nalepy w Bielsku-Białej ©Łukasz Klimaniec

  Siedem zespołów wzięło udział w XVIII memoriale inż. Mariana Nalepy, jaki rozegrany był w hali BTS Rekord w Bielsku-Białej. Na boisku można było oglądać dawne gwiazdy śląskiej i beskidzkiej piłki m.in. Mariusza Śrutwę, Dariusza Dudka, czy Adriana Sikorę
  Memoriał Mariana Nalepy to Halowy Turniej Oldbojów w Piłce Nożnej, jaki rozgrywany jest w Bielsku-Białej regularnie od 2000 roku. Skupia środowisko piłkarskie z różnych stron Beskidów oraz Górnego Śląska - w turnieju występują bowiem oldboje Zagłębia Sosnowiec, Szczakowianki Jaworzno, a przede wszystkim Śląska Reprezentacja Olbojów.

  W sobotę w turnieju, jaki rozgrywany był w hali BTS Rekord w Cygańskim Lesie, wspomniane ekipy grały z oldbojami BTS Rekord Bielsko-Biała (w zespole m.in.
  dawne tuzy ekstraklasowego Rekordu – Andrzej Szymański i Andrzej Szal), GLKS Wilkowice, Oldboys Team Jasienica oraz TS Bielskie Orły. W drużynie Śląskiej Reprezentacji Olbojów można było oglądać m.in. Mariusza Śrutwę, Dariusza Dudka, Adriana Sikorę, Mieczysława Sikorę, czy Adama Krygera. W meczu z Wilkowicami, wygranym 4:0, byli piłkarze z ekstraklasy strzelali gole, jak za dawnych lat.

  Honorowym gościem turnieju był Józef Gałeczka, były piłkarz i trener Zagłębia Sosnowiec, król strzelców ekstraklasy z 1964 r.

  Turniej wygrała Śląska Reprezentacja Olbojów. Drugie miejsce zajęło Zagłębie Sosnowiec, a trzecie BTS Rekord Bielsko-Biała. Poza podium uplasowały się Bielskie Orły, a kolejno Szczakowianka Jaworzno, Oldboys Team Jasienica i GLKS Wilkowice.

  Zawody poświęcone były Marianowi Nalepie, działaczowi sportowemu rodem z Krakowa, który od lat 50. ub. wieku mieszkał i aktywnie działała w Bielsku-Białej, Był prezesem Bielskiego Podkolegium Sędziowskiego, a jako członek Centralnej Komisji Szkoleniowej Polskiego Kolegium Sędziowskiego szczególną uwagę zwracał na rozwój młodej kadry tworząc ośrodki szkoleniowiec w Bielsku-Białej, Cieszynie i Pszczynie.
  Zobacz galerię
  W 1962 r. otrzymał tytuł Zasłużonego Sędziego. Za swoją działalność był wielokrotnie honorowany i wyróżniany odznaczeniami sportowymi i państwowymi m.in. , Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Zmarł 30 lipca 1982 r.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama