I liga: Górnik Zabrze - Chrobry Głogów 2:1 [RELACJA, ZDJĘCIA] Angulo bohaterem zabrzan!

Piotr Izydorczyk
Górnik Zabrze pokonał Chrobrego Głogów, ale jego kibice nie dopingowali dzisiaj podopiecznych Marcina Brosza Marzena Bugala- Azarko / Polska Press
Górnik Zabrze w meczu 11 kolejki pierwszej ligi rzutem na taśmę wygrał z Chrobrym Głogów. Zabrzanie przez większość meczu grali z przewagą jednego zawodnika, ale długo bili głową w mur. Dopiero w doliczonym czasie gry bramkę dającą zwycięstwo zdobył Igor Angulo.

Mecz Górnika Zabrze z Chrobrym Głogów był bardzo ważny dla gospodarzy, którzy jeżeli jeszcze chcieli myśleć o odrabianiu strat do czołówki musieli wygrać. Zadania nie ułatwili im ich kibice, którzy przez cały mecz nie prowadzili dopingu, a w trakcie gry kilkakrotnie wyrażali swoje niezadowolenie z gry prezentowanej przez piłkarzy z Zabrza. Jednak na stadionie przez cały mecz było głośno, bowiem kibice Chrobrego w sporej liczbie przybyli do Zabrza dopingować swoją drużynę.

Pierwszą okazję w 3 minucie meczu miał Mateusz Machaj, ale jego uderzenie na rzut rożny sparował Grzegorz Kasprzik. Górnik szybko odpowiedział, ale niepilnowany w polu karnym Bartosz Kopacz, który nie zwykł marnować takich sytuacji niecelnie uderzył głową.

Chrobry był konkretniejszy i dobre dośrodkowanie Karola Danielaka skutecznie wykończył Mateusz Machaj. Gol dodał skrzydeł gościom, a uderzenie Sebastiana Boneckiego nieznacznie minęło bramkę. W 25 minucie czerwoną kartką ukarany został Konrad Danielak, który sfaulował wychodzącego sam na sam z bramkarzem Armina Cerimagicia i od tego momentu inicjatywa w meczu należała do Górnika.

Niestety przewaga Górnika nie przynosiła żadnych konkretów, a ostatniej minucie pierwszej części gry do pustej bramki z najbliższej odległości nie trafił Igor Angulo.

Druga połowa zaczęła się od poprzeczki po uderzeniu Bartosza Kopacza. Zabrzanie oblężali bramkę Chrobrego, ale ogromna liczba dośrodkowań w pole karne gości nie przynosiła efektów. Bliski zdobycia bramki samobójczej był Kamil Szubertowski, David Ledecky w prostej sytuacji nie zdołał doprowadzić do wyrównania, a strzał Erika Grendela był niecelny.

Ataki Górnika przyniosły skutek w 80 minucie. Wprowadzony w drugiej połowie Dawid Plizga świetnie dograł do Igora Angulo, który pokonał Sławomira Janickiego. Zdobyta bramka jeszcze bardziej napędziła ataki zabrzan, ale Cerimagic z pięciu metrów uderzył w boczną siatkę, a uderzenie Plizgi poszybowało nieznacznie nad poprzeczką.

W doliczonym czasie gry z rzutu wolnego w poprzeczkę uderzył Cerimagić, ale najszybciej do piłki dopadł Angulo i dał upragnione zwycięstwo Górnikowi!