I liga: Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:0 [RELACJA ZDJĘCIA] Sosnowiczanie nadal na czele tabeli

Piotr Izydorczyk
Zagłębie wygrało z Wigrami 2:0
Zagłębie wygrało z Wigrami 2:0 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
Zagłębie Sosnowiec pokonało 2:0 Wigry Suwałki i umocniło się na prowadzeniu w I lidze. Ósme zwycięstwo Zagłębie w tym sezonie stało się faktem, a piłkarze godnie uczcili 60 urodziny Stadionu Ludowego.

Drużyna prowadzona przez Piotr Mandrysza odniosła drugie zwycięstwo z rzędu i wydaje się, że lekki dołek formy ma już za sobą. Zagłębie po czternastu rozegranych kolejkach ma 29 punktów i w oczach wielu kibiców jest głównym kandydatem do awansu.

Cieszyć może forma prezentowana na własnym boisku, na którym tylko po razie Zagłębie przegrało i podzieliło się punktami z rywalem. Jeśli piłkarze z Sosnowca utrzymają taką formę w meczach u siebie, a w wyjazdowych meczach dalej nie będą przegrywać to może być fantastyczny sezon.

Czwartą bramkę w sezonie zdobył Vamara Sanogo, który pokazuje, że jest dużym wzmocnieniem klubu z Sosnowca. W następnej kolejce drużyna z naszego regionu zagra w Mielcu z tamtejszą Stalą i będzie jednoznacznym faworytem tego spotkania.

Zagłębie Sosnowiec w starciu Wigrami Suwałki było bardzo konkretne, a decydujące ciosy zadawało na początku obydwóch połów. W siódmej minucie Vamara Sanogo podprowadził piłkę i sprzed pola karnego uderzył nie do obrony. Na początku drugiej połowy wynik podwyższył Dawid Ryndak, który pewnie wykorzystał świetne dogranie z głębi pola Sebastiana Dudka.

Gospodarze po strzeleniu drugiej bramki umiejętnie cofnęli się na swoją połowę i czekali na kontrataki. Drużyna z Suwałk nie stworzyła sobie stuprocentowych sytuacji, a pojedyncze uderzenia z dystansu nie mogły zaskakiwać Jakuba Szumskiego.

Najgroźniejsza sytuacja dla Wigier wynikła z nieporozumienia obrońców Zagłębia, ale znów na posterunku był Szumski. Zagłębie mimo nielicznych ataków było dużo konkretniejsze i dzisiejszy wynik mógł być wyższy, gdyby nie dobra postawa w bramce Hieronima Zocha.

Zagłębie Sosnowiec - Wigry Suwałki 2:0 (1:0)

Bramki 1:0 Vamara Sanogo (7) 2:0 Dawid Ryndak (49)

Widzów: 2100

Żółte kartki: Dudek (Zagłębie) – Adamek, Wroński, Kozak (Wigry)

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok)

Zagłębie: Szumski – Sierczyński, Markowski, Najemski, Udovicić – Ryndak, Dudek( 77. Wiktorski), Matusiak, Bartczak – Nowak( 90. Łuczak) – Sanogo (68. Matić)

Wigry: Zoch – Bucholc, Remisz, Cverna( 66. Zapolnik), Adu Kwame – Kądzior, Augustyniak( 58. Radecki), Karankiewicz, Wroński( 76. Kozak), Gąska – Adamek