Legia Warszawa

0

0 1 połowa

• To tyle na dziś. Za uwagę dziękuje Państwu Piotr Bernaciak, zapraszam do lektury materiałów pomeczowych.

• Legia nie grała tak źle, jak przeciwko Borussii. Zadecydowała pierwsza połowa, kiedy gospodarze bezlitośnie wypunktowali mistrza Polski.

• Koniec meczu w Lizbonie. Legia przegrywa ze Sportingiem i po dwóch meczach wciąż nie ma na koncie ani punktów, ani goli.

• Na murawie nie dzieje się już nic godnego uwagi, wynik prawdopodobnie nie ulegnie już zmianie.

• Gracze Sportingu wciąż wymieniają podania, czekając na zakończenie spotkania. To potrwa o trzy minuty dłużej.

• Na ostatnie minuty Bryana Ruiza zmienia Radosav Petrović.

• Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka.

• Borussia znowu doprowadza do remisu, 2:2 w Dortmundzie!

• Ostatnia zmiana w drużynie Legii. Michał Kopczyński zmienia Thibaulta Moulina.

• Przy linii bocznej faulowany Guilherme.

• Piłkarze gospodarzy wymieniają spokojnie podania na własnej połowie, Legia już bez wiary choćby w gola.

• Sam poszkodowany trafia w mur.

• Vadis Odjidja-Ofoe wywalczył rzut wolny tuż przed linią pola karnego.

• Na spalonym złapany aktywny od swoich pierwszych minut na murawie Joel Campbell.

• Joel Campbell pojawia się na murawie, zmieniając Gelsona Martinsa.

• Wchodzimy już w ostatni kwadrans meczu w Lizbonie. Legia stara się wyprowadzać ataki, ale robi to dość nieudolnie. Wciąż czekamy na pierwszą bramkę Legii po powrocie do Champions League.

• Michaił Aleksandrow złapany przez arbitra na spalonym. Gra Legii minimalnie poprawiła się.

• Najlepsza szansa Legii w dzisiejszym meczu! Miroslav Radović niepilnowany na około trzynaście metrów od bramki powinien zdobyć gola, Serb fatalnie pudłuje!

• Real ponownie prowadzi w Dortmundzie!

• Lazar Marković zmienia Bruno Cesara w drużynie Sportingu.

• Wejście belgijskiego pomocnika nieco ożywiło grę drużyny z Łazienkowskiej. Oglądamy teraz częste próby wyprowadzenia kontrataku prawym skrzydłem, ale nowy nabytek Legii wciąż nie jest w stanie wygrać pojedynku z obrońcą.

• Również z dystansu uderza Bruno Cesar, również niecelnie.

• Druga zmiana w Legii. Nemanję Nikolicia zmienia Vadis Odjidja-Ofoe.

• Strzału z dystansu spróbował Tomasz Jodłowiec, ale Rui Patricio nie został nawet zmuszony do interwencji.

• Świetna indywidualna akcja Gelsona Martinsa na prawym skrzydle, na szczęście dla Legii dośrodkowanie zawodnika Sportingu wyłapał Arkadiusz Malarz.

• Jeszcze jedna cudowna interwencja Arkadiusza Malarza, bramkarz Legii popisał się paradą po uderzeniu Basa Dosta z szesnastu metrów.

• Jakub Rzeźniczak trafiony piłką w łokieć, sędzia mimo protestów gospodarzy także teraz nie podejmuje decyzji o rzucie karnym.

• W polu karnym naciskany przez rywala pada Nemanja Nikolić, sędzia nie używa gwizdka.

• Legia ponownie stosuje bardzo wysoki pressing, ale póki co nie przynosi to pożądanych skutków.

• Za mocne podanie na prawe skrzydło do Gelsona Martinsa, piłka dla mistrzów Polski.

• Beznadziejnego w pierwszej połowie Steevena Langila zmienił Michaił Aleksandrow.

• Mecz wznowiony, przy piłce Sporting Lizbona! W przerwie w Legii jedna zmiana...

• Już za moment wracamy na Estadio Jose Alvalade!

• Legia rozegrała dobry kwadrans, po czym dała się całkowicie zdominować gospodarzom. Prowadzenie Sportingu 2:0 do przerwy jest zasłużone. Mamy nadzieję przynajmniej na nieco lepszy występ mistrza Polski w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy w Lizbonie, do przerwy Legia przegrywa ze Sportingiem 0:2.

• Sędzia dolicza jedną minutę do pierwszej połowy.

• Borussia Dortmund doprowadza do remisu, 1:1 w Dortmundzie.

• Wreszcie Legia próbuje przejąć inicjatywę, pierwszy raz od dawna jesteśmy na połowie gospodarzy.

• Świetna główka Sebastiana Coatesa po rzucie rożnym, ale jeszcze lepiej interweniuje Arkadiusz Malarz!

• Z pierwszą żółtą kartką w tym meczu Guilherme za faul przy narożniku boiska.

• Kolejny już w tym sezonie błąd Jakuba Rzeźniczaka. Kapitan Legii wyraźnie odpuścił krycie holenderskiego napastnika, który ze stoickim spokojem wykończył akcję Sportingu.

• 2:0. Bas Dost.

• Mecz od dłuższego czasu wygląda tak samo. Sporting pewnie wymienia podania na połowie Legii, starając się przyspieszyć grę. Legii zdecydowanie nie wychodzi teraz nawet wymienienie kilku podań.

• Zdecydowanie za mocne dośrodkowania Gelsona Martinsa, piłka trafia do gości.

• Thibault Moulin fauluje przy linii środkowej aktywnego od pierwszych minut Williama Carvalho.

• Piłkę dośrodkowaną na bliższy słupek pechowo musnął Miroslav Radović, futbolówkę strąconą przez Serba z łatwością do siatki pakuje Kostarykanin.

• GOL, niestety Bryan Ruiz trafia do siatki po rzucie rożnym.

• Rzut rożny dla Lwów z Lizbony po interwencji Jakuba Rzeźniczaka.

• Wreszcie chwila oddechy dla Legii, przy linii środkowej faulowany Guilherme.

• Legia od dobrych dziesięciu minut nie wyprowadziła nawet jednego ataku. W tym momencie zdecydowanie przeważają gospodarze.

• Trwa szturm na bramkę gości, Adrien Silva uderza z woleja, ale zostaje zablokowany.

• Poprzeczka! Po rzucie rożnym do strzału z pięciu metrów dochodzi Gelson Martins, piłkarz Sportingu na szczęście dla Legii nie trafił do siatki!

• Real prowadzi w Dortmundzie!

• Zdecydowanie za mocne dośrodkowanie Joao Pereiry.

• Dośrodkowanie z lewej strony boiska bez większych problemów wybija Jakub Czerwiński.

• Sprzed szesnastki na bramkę Legii uderza Adrien Silva, strzał z pierwszej piłki był jednak bardzo niecelny.

• Gra Legii w pierwszych minutach naprawdę może się podobać. Piłkarze z Warszawy starają się zmusić Sporting do defensywy.

• Świetne dośrodkowanie Thibaulta Moulina na głowę Nemanji Nikolicia, Węgier był bardzo bliski oddania strzału, ale w ostatniej chwili futbolówkę musnął Sebastian Coates.

• Dobre prostopadłe zagranie do Steevena Langila, ale na przedpolu świetnie zachował się Rui Patricio, wybijając piłkę głową.

• Można zaobserwować niezwykle agresywny pressing Legii. Wygląda to inaczej niż w poprzednich meczach.

• Thibault Moulin wyraźnie odczul tę interwencję, Francuz chwilowo przebywa poza boiskiem.

• Pierwsza kontrowersja w dzisiejszym meczu. Bryan Ruiz nadział się na Thibaulta Moulina na linii pola karnego, gospodarze domagają się rzutu karnego, sędzia pozostaje nieugięty.

• Początek spotkania to dużo chaosu w środku pola, mnóstwo przechwytów w środkowej strefie boiska.

• Losowanie wygrali legioniści i to oni rozpoczęli mecz!

• Kibice Sportingu prezentują oprawę, czas na hymn Ligi Mistrzów.

• Piłkarze już na murawie Estadio Jose Alvalade!

• Sporting zagra w swoich domowych, biało zielonych strojach, Legia dziś wyjątkowo na czerwono.

• Piłkarze już ustawieniu w tunelu!

• Początek spotkania już za mniej niż kwadrans! Kto dziś wygra?

• Wojskowi z pewnością nie są faworytem dzisiejszego starcia, ale kibice liczą raczej na poprawę gry mistrza Polski. Zdobyte punkty będą miłym dodatkiem.

• W drugim meczu grupy F w Dortmundzie Borussia podejmie Real Madryt. W składzie gospodarzy naturalnie Łukasz Piszczek. Będziemy na bieżąco informować o bramkach z tego spotkania.

• Rezerwowi Legii: Radosław Cierzniak, Łukasz Broź, Vadis Odjidja-Ofoe, Michaił Aleksandrow, Michał Kopczyński, Kasper Hamalainen i Aleksandar Prijović.

• Rezerwowi Sportingu: Beto, Paulo Oliveira, Ezequiel Schelotto, Joe Campbell, Radosav Petrović, Andre Martins i Lazar Marković.

• Do meczu coraz mniej czasu, zapoznajmy się więc z ławkami rezerwowych.

• Dzisiejszy mecz będzie wyjątkowy dla Jacka Magiery. Nowy trener Legii po raz pierwszy poprowadzi drużynę w oficjalnym spotkaniu.

• Kibice Legii pojawili się już na Estadio Jose Alvalade.

• Dzisiejsze spotkanie sędziować będzie Michael Oliver, arbiter znany z boisk Premier League. Do tej pory sędziował on Legii jedno spotkanie, było to domowe zwycięstwo z Lokeren dwa lata temu.

• Z drużyną do Lizbony polecieli także Maciej Dąbrowski, Michał Pazdan i Waleri Kazaiszwili, ale usiądą dziś oni jedynie na trybunach.

• Taktyczne ustawienie drużyny z Lizbony.

• Taktyczne ustawienie mistrzów Polski.

• Co ciekawe, na ławce Legii jedynym zawodnikiem defensywnym pozostaje Łukasz Broź.

• W składzie Legii, zgodnie z przedmeczowymi prognozami, zabrakło jednak Michała Pazdana. Zastąpi go Jakub Rzeźniczak.

• Znamy już jedenastki obu zespołów! Znaleźć je można w panelu po prawej stronie serwisu.

• Witamy serdecznie, za godzinę zaczyna się mecz 2. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Sportingiem a Legią Warszawa! Na relację na żywo zaprasza Państwa Piotr Bernaciak, oby to był dobry wieczór!

Legia - Sporting LIVE, ONLINE, TRANSMISJA NA ŻYWO: Legia nie grała tak źle, jak przeciwko Borussii. Zadecydowała pierwsza połowa, kiedy gospodarze bezlitośnie wypunktowali mistrza Polski.

Legia - Sporting LIVE, ONLINE, TRANSMISJA NA ŻYWO:

Druga kolejka Ligi Mistrzów i wyjazd do Lizbony na mecz ze Sportingiem to kolejna przygoda mistrzów Polski w europejskich pucharach w tym sezonie. Jak mówił po meczu z Borussią Dortmund bramkarz Legii Arkadiusz Malarz - Liga Mistrzów to piękna nagroda, ale i zarazem bolesna.

Warszawianie polecieli do stolicy Portugalii rozegrać kolejny odcinek serialu „Próba wyjścia z kryzysu”, a nowym dyrektorem kreatywnym przedsięwzięcia został Jacek Magiera. Po zwolnieniu z klubu Besnika Hasiego, to Magiera w poprzednim tygodniu, praktycznie z godziny na godzinę zmienił się z trenera Zagłębia Sosnowiec w szkoleniowca warszawskiej Legii.

- Cieszę się, że wróciłem do domu - powiedział Magiera na powitalnej konferencji. - Legia cały czas była w moim sercu i miałem nadzieję, że tu wrócę. Przez czas rozłąki robiłem wszystko, by w końcu się tu znaleźć. Legia była jedynym klubem, dla którego mogłem zostawić Zagłębie. Mieliśmy taką niepisaną umowę z prezesem Leśnodorskim i władzami z Sosnowca - powiedział w sobotnie popołudnie Jacek Magiera, który już w niedzielę zastosował trening, w którym zagranie piłki lepszą nogą od razu powodowało stratę akcji. A w odróżnieniu kończyn pomagały... różne getry.

- Będę rozmawiał indywidualnie ze wszystkimi piłkarzami. By rozwiązać problem, najpierw trzeba go zdiagnozować. W Legii nie ma słabych piłkarzy, tacy nigdy tu nie trafiali i nie trafią. Każdy z zawodników może pod moim kierunkiem osiągnąć lepszą formę. Nie ma znaczenia, czy ktoś ma 20, 30, czy 35 lat. Każdy może grać lepiej, a rolą trenera jest wydobycie z piłkarza maksimum umiejętności. Ale warunek jest jeden: sam zawodnik musi tego chcieć. Bez tego nie ma mowy o sukcesie - podkreśla.

W Lizbonie pod znakiem zapytania stoi występ Michała Pazdana. Obrońca w piątek w meczu z Wisłą Kraków doznał urazu barku i opuścił boisko. Obecnie trwa walka z czasem. Chyba udana, bo Pazdan znalazł się w samolocie do Portugalii. Po pauzie wynikającej z zawieszenia za kartki w meczu z Dundalk, do składu powrócił Adam Hlousek. Do drużyny mieli także powrócić Michał Kucharczyk i Steeven Langil, ostatecznie do użytku udało się doprowadzić tylko tego drugiego.

Portugalczycy po wpadce, jaką była porażka z Rio Ave 1:3, wrócili na dobre tory zwycięstwem z Estoril 4:2. To kolejny mecz, który pokazuje, że ofensywa Sportingu jest kapitalna, a obrona - niekoniecznie.

- Zazwyczaj drużyny, które prowadzę nie tracą zbyt wielu bramek. Naszym problemem jest dyscyplina. Gdybyśmy grali lepiej w obronie, każdy nasz mecz byłby prosty - mówi Jorge Jesus, trener wicemistrzów Portugalii.

Patrząc na ostatnie poczynania legionistów ciężko uwierzyć, że widowisko na Jose Alvalade będzie tak dobrze odebrane jak „Lisbon Story” , piękne dzieło w reżyserii Wima Wendersa. To trzecie starcie obu zespołów. W lutym 2012 roku w dwumeczu 1/16 finału Ligi Europy nieznacznie lepsi byli Portugalczycy (3:2).

*Drastyczna podwyżka cen wody na Śląsku od stycznia. Ile?