Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi...

Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Barcelona też tam będzie

Zdjęcie autora materiału

Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów
    1/21

Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów ©Kerstin Joensson

Bawarczycy przegrywali po pierwszej połowie 0:2, a mogło być nawet wyżej. W ostatnim kwadransieza sprawą Roberta Lewandowskiego odzyskali nadzieję, a w dogrywce Bayern rozbił Juventus już do końca. W drugim środowym meczu Barcelona po raz drugi pokonała Arsenal.
    W dwumeczu 1/8 Champions League pomiędzy Bayernem Monachium i Juventusem Tu-ryn dwa pierwsze gole zdobyli Bawarczycy, za to kolejne cztery, z czego połowę na swoim stadionie, a kolejne dwa w Monachium piłkarze Massimiliano Allegriego. Skazywany na pożarcie Juventus znalazł się przed progiem najlepszej ósemki Starego Kontynentu, ale Robert Lewandowski i spółka wstali z kolan i z typowo niemieckim zwyczajem wrócili do gry.

Nieszczęście Bayernu rozpoczęło się od nawałnicy turyńczyków. Juventus zaskoczył rywali taktyką i w nagrodę objął prowadzenie już w piątej minucie po trafienia Paula Pogby. Oszołomieni Bawarczycy zbyt późno zrozumieli, że nie był to przypadek, gdy włoski zespół przeprowadził akcję marzeń.
    Alvaro Morata przejął piłkę i slalomem mijając rywali przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, po czym będąc w sporych już opałach, upadając podał do Juana Cuadrado. Kolumbijczyk też nie wybrał najprostszej ścieżki do celu, tylko zabawił się z obrońcami i w końcu z bliska pokonał Manuela Neuera.

To trafienie całkowicie zamroczyło mistrzów Niemiec, którzy miotali się niczym w pułapce, skupiając coraz częściej na wyrównywaniu drobnych boiskowych porachunków. W taki właśnie sposób żółtą kartkę zarobił Robert Lewandowski, który na początku spotkania miał swoją szansę, ale zabrakło mu szczęścia, bo piłka odbiła się od niego w niewłaściwą stronę. W 73 minucie „Lewy” zrobił jednak swoje i trafił głową do siatki, a tuż przed końcem meczu Thomas Mueller w taki sam sposób doprowadził do dogrywki. A w tej po sennej pierwszej odsłonie Bayern dokonał dzieła zniszczenia, już bez udziału Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski mógł mieć w kalendarzu nieco więcej dni bez meczów, co na pewno ucieszyłoby wszystkich kibiców biało-czerwonych w kontekście przygotowań kadry Adama Nawałki do Euro 2016, ale -mówiąc oczywiście pół żartem, pół serio - na własną prośbę z nich zrezygnował.

W drugim środowym spotkaniu też nieoczekiwanie zapachniało emocjami, gdy Mohamed Elneny zdobył na Camp Nou wyrównującą bramkę dla Arsenalu i zmniejszył dystans Kanonierów do awansu do dwóch goli. W dodatku po drugiej stronie boiska magiczny trójkąt Neymar - Messi - Suarez stracił blask, ale gdy go odzyskał londyńczycy byli bezradni, a gol zdobyty nożycami przez Luisa Suareza z nawiązką wynagrodził fanom minuty niepokoju. Wygląda więc na to, że Arsenal zaliczy kolejny sezon bez wielkiego wyniku...

ŚRODOWE WYNIKI REWANŻOWYCH MECZÓW 1/8 LIGI MISTRZÓW
    Bayern Monachium - Juventus Turyn 4:2 (0:2, 2:2)
    Lewandowski (73), Lewandowski (73), Mueller (90+1), Alcantara (108), Coman (110) - Pogba (5), Cuadrado (28).- Pogba (5), Cuadrado (28). Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Juventus.

Rewanżowe mecze 1/8 Ligi Mistrzów
    Barcelona - Arsenal Londyn 3:1 (1:0)

Neymar (18), Suarez (65), Messi (89)- Elneny (51). Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Barcelona.

Wcześniej awansowały Real Madryt, Wolfsburg, Paris St. Germain, Benfica Lizbona, Atletico Madryt i Manchester City.

Losowanie ćwierćfinałów w piątek

*Chcesz kupić auto w cenie 15-20 tys. zł? Sprawdź najlepsze oferty
    *Co się wydarzyło na "Nocy Kobiet" w Spiżu w Katowicach ZOBACZ ZDJĘCIA
    *Rozmowy nie przerywają, transmisja danych szybka RAPORT NAJLEPSZYCH SIECI KOMÓRKOWYCH
    *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
    *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

Link do głównego zdjęcia

34 zdjęcia

wolne miejsca w przedszkolach, rekrutacja

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekrutacja do przedszkoli 2016 [LISTA MIAST]