Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów
Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów Kerstin Joensson
Bawarczycy przegrywali po pierwszej połowie 0:2, a mogło być nawet wyżej. W ostatnim kwadransieza sprawą Roberta Lewandowskiego odzyskali nadzieję, a w dogrywce Bayern rozbił Juventus już do końca. W drugim środowym meczu Barcelona po raz drugi pokonała Arsenal.

W dwumeczu 1/8 Champions League pomiędzy Bayernem Monachium i Juventusem Tu-ryn dwa pierwsze gole zdobyli Bawarczycy, za to kolejne cztery, z czego połowę na swoim stadionie, a kolejne dwa w Monachium piłkarze Massimiliano Allegriego. Skazywany na pożarcie Juventus znalazł się przed progiem najlepszej ósemki Starego Kontynentu, ale Robert Lewandowski i spółka wstali z kolan i z typowo niemieckim zwyczajem wrócili do gry.

Nieszczęście Bayernu rozpoczęło się od nawałnicy turyńczyków. Juventus zaskoczył rywali taktyką i w nagrodę objął prowadzenie już w piątej minucie po trafienia Paula Pogby. Oszołomieni Bawarczycy zbyt późno zrozumieli, że nie był to przypadek, gdy włoski zespół przeprowadził akcję marzeń. Alvaro Morata przejął piłkę i slalomem mijając rywali przebiegł z nią kilkadziesiąt metrów, po czym będąc w sporych już opałach, upadając podał do Juana Cuadrado. Kolumbijczyk też nie wybrał najprostszej ścieżki do celu, tylko zabawił się z obrońcami i w końcu z bliska pokonał Manuela Neuera.

To trafienie całkowicie zamroczyło mistrzów Niemiec, którzy miotali się niczym w pułapce, skupiając coraz częściej na wyrównywaniu drobnych boiskowych porachunków. W taki właśnie sposób żółtą kartkę zarobił Robert Lewandowski, który na początku spotkania miał swoją szansę, ale zabrakło mu szczęścia, bo piłka odbiła się od niego w niewłaściwą stronę. W 73 minucie „Lewy” zrobił jednak swoje i trafił głową do siatki, a tuż przed końcem meczu Thomas Mueller w taki sam sposób doprowadził do dogrywki. A w tej po sennej pierwszej odsłonie Bayern dokonał dzieła zniszczenia, już bez udziału Lewandowskiego.

Kapitan reprezentacji Polski mógł mieć w kalendarzu nieco więcej dni bez meczów, co na pewno ucieszyłoby wszystkich kibiców biało-czerwonych w kontekście przygotowań kadry Adama Nawałki do Euro 2016, ale -mówiąc oczywiście pół żartem, pół serio - na własną prośbę z nich zrezygnował.

W drugim środowym spotkaniu też nieoczekiwanie zapachniało emocjami, gdy Mohamed Elneny zdobył na Camp Nou wyrównującą bramkę dla Arsenalu i zmniejszył dystans Kanonierów do awansu do dwóch goli. W dodatku po drugiej stronie boiska magiczny trójkąt Neymar - Messi - Suarez stracił blask, ale gdy go odzyskał londyńczycy byli bezradni, a gol zdobyty nożycami przez Luisa Suareza z nawiązką wynagrodził fanom minuty niepokoju. Wygląda więc na to, że Arsenal zaliczy kolejny sezon bez wielkiego wyniku...

ŚRODOWE WYNIKI REWANŻOWYCH MECZÓW 1/8 LIGI MISTRZÓW
Bayern Monachium - Juventus Turyn 4:2 (0:2, 2:2)
Lewandowski (73), Lewandowski (73), Mueller (90+1), Alcantara (108), Coman (110) - Pogba (5), Cuadrado (28).- Pogba (5), Cuadrado (28). Pierwszy mecz: 2:2. Awans: Juventus.

Rewanżowe mecze 1/8 Ligi Mistrzów
Barcelona - Arsenal Londyn 3:1 (1:0)

Neymar (18), Suarez (65), Messi (89)- Elneny (51). Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Barcelona.

Historyczne kontrowersje wokół kampanii piwa "Tyskie". Marka...

Wolne miejsca w przedszkolach. Sprawdź swoje miasto. Rekruta...

Na zdjęciu: sierż. Marta MysurCo piąty funkcjonariusz Policji jest kobietą. Policjantka zatrzymująca pojazd do kontroli drogowej, patrolująca ulice, to w dzisiejszych czasach widok, który nikogo nie dziwi. W korpusie służby cywilnej większość stanowią panie, bez których niemożliwe byłoby funkcjonowanie policyjnej administracji.

Policjantki i ich pasje. Zobaczcie piękniejszą twarz policji [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Lewandowski obudził Bayern i zagra w ćwierćfinale Ligi Mistrzów. Barcelona też tam będzie - Dziennik Zachodni