Liga Mistrzów: Barcelona - Chelsea 3:0. Tata Messi ojcem zwycięstwa. Strzelił 100 goli w LM

Leo Messi strzelił 100 goli w LM
Leo Messi strzelił 100 goli w LM fot. east news
Bayern i Barcelona uzupełniły stawkę ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów. Monachijczycy w dwumeczu strzelili Besiktasowi osiem goli, a Katalończycy wyeliminowali Chelsea. Do ćwierćfinału LM awansowały trzy drużyny z Hiszpanii (Barcelona, Real i Sevilla), po dwie z Anglii (Liverpool i Manchester City) oraz Włoch (Juventus i Roma), a także jedna z Niemiec (Bayern). Losowanie par tej fazy rozgrywek odbędzie się w piątek w południe w siedzibie UEFA w Nyonie, a mecze zaplanowano na 3/4 i 10/11 kwietnia.

Hitem środowego wieczoru był pojedynek na Camp Nou. Do składu Barcelony wrócił Lionel Messi, który opuścił ostatni mecz ligowy świętując narodziny trzeciego syna. Rodzina Leo składa się już z 5-letniego Thiago, 2,5-letniego Mateo oraz urodzonego w nocy z
piątku na sobotę małego Ciro. Tata Messi powiększenie rodziny uczcił golem już po niespełna 150 sekundach gry. Podaniem piętą obsłużył go Luis Suarez, a Argentyńczyk niemal z zerowego kąta posłał piłkę do siatki między nogami Thibauta Courtoisa.

Po golu Messi zaliczył asystę. Po przejęciu piłki na połowie boiska pognał na bramkę londyńczyków i znakomicie wypatrzył Ousmane Dembele, a Francuz huknął mocno pod poprzeczkę zaskakując bramkarza.

Chelsea nie grała w stolicy Katalonii źle. Przed przerwą okazje do wyrównania mieli Marcos Alonso i N’Golo Kante. Ten pierwszy później trafił jeszcze w I połowie z rzutu wolnego w słupek. Londyńczycy w sumie trzy razy obijali obramowanie bramki Barcy w tym dwumeczu.

Po zmianie stron goście atakowali jeszcze zacieklej. Dwa razy domagali się rzutu karnego, ale wydaje się, że słoweński sędzia Damir Skomina za każdym razem podejmował słuszną decyzję nie dyktując jedenastki.

Atakująca Chelsea zapomnia-ła o obronie i o Messim, a o Leo zapominać nie wolno. Argentyńczyk na kilku metrach zostawił w tyle obrońców i znów trafił do siatki między nogami belgijskiego bramkarza. To był jego setny gol w Lidze Mistrzów!

Bayern sprawę awansu rozstrzygnął już w pierwszym meczu wygranym 5:0. Mimo to w Stambule Jupp Heynckes wys-tawił swoje największe gwiaz-dy. Robert Lewandowski tym razem nie błyszczał i jako, że nie stanowił specjalnego zagrożenia pod turecką bramką w 68 min został zmieniony. W zdobywaniu goli „Lewego” wyręczyli inni. Dzięki temu zwycięstwu Heynckes zapisał się w historii LM. Niemiecki szkoleniowiec odniósł jedenastą z rzędu wygraną w tych rozgrywkach bijąc rekord Louisa van Gaala oraz Carlo Ancelottiego.

Liga Mistrzów, 1/8 finału

FC Barcelona - Chelsea Londyn 3:0 (2:0)

1:0 Lionel Messi (3), 2:0 Ousmane Dembele (20), 3:0 Lionel Messi (63)

Pierwszy mecz 1:1. Awans Barcelony.

Besiktas Stambuł - Bayern Monachium 1:3 (0:1)

0:1 Thiago Alcantara (18), 0:2 Gokhan Gonul (46-samobójcza), 1:2 Vagner Love (58), 1:3 Sandro Wagner (84)

Pierwszy mecz 5:0 dla Bayernu. Awans Bayern.