Łukasz Piszczek chce otworzyć nową szkółkę w Goczałkowicach...

  Łukasz Piszczek chce otworzyć nową szkółkę w Goczałkowicach i powołać fundację

  Mateusz Demski

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Łukasz Piszczek w Goczałkowicach
  1/5
  przejdź do galerii

  Łukasz Piszczek w Goczałkowicach ©arc DZ

  We wczorajszej sesji Rady Gminy Goczałkowice-Zdrój niespodziewanie uczestniczył Łukasz Piszczek, reprezentant Polski w piłce nożnej, zawodnik Borussii Dortmund. Jego wizyta była nieprzypadkowa. W czasie sesji Piszczek zaprezentował wstępny plan budowy akademii piłkarskiej, która miałaby mieścić się przy ul. Uzdrowiskowej 44 i być finansowana przez fundację jego imienia. Tuż obok znajduje się siedziba jego macierzystego klubu LKS Goczałkowice-Zdrój. Czy jednak inwestycja dojdzie do skutku?
  - Na wczorajszym spotkaniu pan Łukasz podkreślał, że nowa szkółka w Goczałkowicach byłaby skierowana m.in. dzieci z naszej i okolicznych gmin. Jak wspominał on sam był wychowankiem naszego klubu i w pewnym momencie był zmuszony opuścić Goczałkowice i wyjechać do Zabrza. Nowy kompleks sportowy byłby zatem szansą na rozwój w rodzinnej miejscowości. Ale mimo determinacji pana Łukasza, nie możemy jeszcze mówić o szczegółach i konkretnych kwotach. Wciąż jesteśmy w fazie wstępnej, gdzie wszystko ewoluuje - mówi Gabriela Placha, wójt Goczałkowic-Zdrój.

  - Do powstania akademii jest niezbędna baza sportowa, którą chcielibyśmy tutaj zbudować. Jestem w trakcie powoływania fundacji mojego imienia, która ten cel będzie realizować – mówił podczas sesji Łukasz Piszczek. - Mamy świadomość tego, że gmina nie jest wstanie współfinansować tej inwestycji. Całość finansowania będzie spoczywać na fundacji – zaznaczył.

  Łukasz Piszczek wystąpił z Kubą Błaszczykowskim w Częstochowie  Według pani wójt realizacja tak dużego projektu jest obłożona określonymi wymaganiami. Akademia piłkarska miałaby powstać na terenie uzdrowiska, co niesie ze sobą kolejne procedury.

  - W tym roku planowaliśmy remont boiska LKS-u, ale nawet nie myśleliśmy o jego całkowitej przebudowie i utworzeniu całego kompleksu z kilkoma boiskami. Jeśli projekt ma dojść do skutku to musimy przystąpić do sporządzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. To oczywiście może potrwać kilka miesięcy, ale zrobimy wszystko, żeby inwestycja doszła do skutku – podkreśla Placha.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama