Miedź Legnica - GKS Katowice 1:1 RELACJA GieKSa straciła zwycięstwo w ostatniej chwili

Tomasz Foszmańczyk był wyróżniającym się piłkarzem GKS w meczu z Miedzią
Tomasz Foszmańczyk był wyróżniającym się piłkarzem GKS w meczu z Miedzią Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice pechowo zremisowali na wyjeździe z Miedzią 1:1. Goście długo prowadzili w Legnicy po golu Pawła Mandrysza, ale w ósmej minucie doliczonego czasu gry wyrównał z rzutu karnego Słowak Jakub Vojtus. Katowiczanie na wyjazdowe zwycięstwo nad Miedzią czekają już blisko pięć lat.

Mecz Miedzi z Gieksą był ciekawym widowiskiem. W I połowie lepsze okazje do zdobycia gola mieli gospodarze. Na bramkę katowiczan strzelali Omar Santana, Rafał Augustyniak czy doświadczony Wojciech Łobodziński, ale piłka bądź mijała światło bramki, bądź padała łupem Sebastiana Nowaka.

Katowiczanie też mieli jednak swoje okazje. Lukas Klemenz strzelając głową uderzył piłkę nad poprzeczką, a z uderzeniem Mateusza Mączyńskiego poradził sobie bramkarz legniczan.

Bardzo aktywny w szeregach Gieksy był Tomasz Foszmańczyk. To właśnie rozgrywający katowiczan przeprowadził tuż po przerwie akcje, która dała gościom prowadzenie. Popularny Fosa znalazł się sam na sam z bramkarzem Miedzi. Paweł Kapsa wygrał ten pojedynek, lecz wobec dobitki Pawła Mandrysza był już bezradny.

Miedź do końca spotkania starała się odrobić straty. Bliscy wyrównania byli Łobodziński i Vojtus, ale ich uderzenia minimalnie mijały światło bramki. Zadowoleni z prowadzenia katowiczanie starali się utrzymać prowadzenie i udawało im się to do ostatniej minuty.

Wówczas jednak w ogromnym zamieszaniu w polu karnym GKS upadł Łukasz Gaeguła i sędzia odgwizdał jedenastkę. Pewnym egzekutorem karnego okazał się Vojtus i katowiczanie znów nie zdołali odnieść zwycięstwa. Już w piątek w Katowicach podopieczni trenera Mandrysza zagrają kolejny ligowy mecz z Puszczą Niepołomice.

Miedź Legnica – GKS Katowice 1:1 (0:0)

Bramki 0:1 Paweł Mandrysz (48), 1:1 Jakub Vojtus (90+8-karny)

Sędziował Piotr Idzik (Poznań)
Widzów 2400
Żółte kartki De Amo, Santana (Miedź) – Midzierski, Mączyński, Mandrysz, Kalinkowski

Miedź Kapsa - Bartczak, De Amo (79. Zieliński), Božić, Adu Kwame- Bartkowiak, Augustyniak, Marquitos (59. Bartulović), Santana (79. Garguła), Łobodziński - Vojtuš.

GKS Katowice
Nowak - Mokwa, Kamiński, Midzierski, Mączyński - Mandrysz, Zejdler (74. Kalinkowski), Klemenz, Foszmańczyk (65. Plizga), Prokić - Yunis (87. Goncerz).

Tych przestępczyń szuka policja. Poznajecie? Oto nazwiska

Podwyżki w Biedronce, Lidlu, Auchan. Ile zarabiają?

KLIKNIJ PONIŻEJ I POBIERZ
500 ZŁ NA DZIECKO WNIOSKI + FORMULARZE

KLIKNIJ W OBRAZ I ZOBACZ JAK PRAWIDŁOWO WYPEŁNIĆ WNIOSEK W PROGRAMIE RODZINA 500 PLUS

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.