Mistrzostwa Europy U21 w Tychach: Turniej na poziomie Ligi...

  Mistrzostwa Europy U21 w Tychach: Turniej na poziomie Ligi Mistrzów [ZDJĘCIA]

  MAD

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Mistrzostwa Europy U21 w Tychach: turniej na poziomie rozgrywek Ligi Mistrzów
  1/10
  przejdź do galerii

  Mistrzostwa Europy U21 w Tychach: turniej na poziomie rozgrywek Ligi Mistrzów ©Radosław Wojnar / Radofoto

  Podsumowanie U21 w Tychach: zakończenie Mistrzostw Europy U21 w Tychach z pewnością przejdzie do historii. We wtorek, 27 czerwca, reprezentacje Anglii i Niemiec stworzyły niezapomniany spektakl na murawie Stadionu Miejskiego. Cztery bramki w regulaminowym czasie gry, zacięta dogrywka i w końcu rzuty karne.
  - Turniej jeszcze na długo zostanie w naszej pamięci - mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A. - Możemy być dumni, że wspólnie zorganizowaliśmy tak wspaniałą imprezę. Atmosfera na trybunach była fantastyczna, a frekwencja w Tychach była jedną z najwyższych w całym kraju. Znakomity poziom na boisku zaprezentowali także piłkarze, a półfinał bez wątpienia przejdzie do historii. Przedstawiciele UEFA byli pod dużym wrażeniem.


  Choć w Tychach nie grała reprezentacja Polski, to spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. W sumie cztery pojedynki Mistrzostw Europy U21 z trybun Stadionu Miejskiego zobaczyło prawie 40 000 osób. Bez wątpienia najliczniejszą grupę stanowili Czesi, którzy w Tychach mogli czuć się jak w domu. Poczynania swoich reprezentacji śledziło także kilkuset dziennikarzy z całego świata.

  - Mecze Mistrzostw Europy U21 transmitowało ponad 30 nadawców do 150 krajów - podkreśla  Krzysztof Trzosek, Venue Media Officer Stadionu Miejskiego Tychy. - Relacje na całym świecie oglądało około 150 milionów widzów. To o 25 proc. więcej niż podczas poprzedniej edycji turnieju. Po raz pierwszy w historii Mistrzostwa mogli zobaczyć kibice w Afryce i Australii. Dzięki temu o naszym mieście usłyszało bardzo wielu ludzi. Relacje prosto z Tychów przeprowadzały największe telewizje na świecie m.in BBC, SKY SPORTS, RAI SPORT, ZDF czy RTL - dodaje.

  Przypominamy, że przygotowania Tychów do EURO rozpoczęły się ponad dwa lata temu. W tym czasie w Urzędzie Miasta oraz Stadionie Miejskim odbyło się kilka spotkań z przedstawicielami UEFA i PZPN. Priorytetem było zorganizowanie turnieju zgodnie z europejskimi standardami. Ten cel udało się zrealizować.

  - Na meczach Euro U-21 pracowali ludzie obsługujący na co dzień spotkania GKS Tychy. Przedstawiciele UEFA podkreślali, że wszyscy wykonali swoją pracę wzorowo, a turniej w żaden sposób nie odbiegał standardem od największych pojedynków w Lidze Mistrzów czy Mistrzostwach Europy. To niezwykle cenne doświadczenie, które z pewnością zaprocentuje w przyszłości- dodaje.

  Zobacz galerię

  Finał U21 odbył się stadionie Cracovii w Krakowie. Mistrzem Europy zostali Niemcy, pokonując w ostatnim meczu Hiszpanów 1:0.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   DZ poleca

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   DZIEWCZYNA LATA 2017 | Głosujemy!

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Dopasuj słowa do opisów i sprawdź, czy znasz język śląski

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Inwestycje zagraniczne: jak są ważne dla polskiej gospodarki?

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Światło i kolor w pokojach dziecięcych

   Gry On Line - Zagraj Reklama