Piast – Cracovia 1:1. Gol stracony w końcówce ZDJĘCIA + RELACJA Z MECZU + OPINIE

W meczu 31. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1
W meczu 31. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1 Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
W meczu 31. kolejki ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Cracovią 1:1. Bramki strzelili Mateusz Mak w 43. minucie oraz Miroslav Covilo w 90.

Cracovia nie wygrała w ostatnich pięciu meczach, a Piast bardzo dobrze radzi sobie przy Okrzei, w dodatku jest wiceliderem. Gliwiczanie byli więc faworytem, w dodatku mogli poczuć się pewniej, bo drużyny ich goniące potraciły punkty.

Od początku było widać, że „Pasy” nie przyjechały się tylko bronić. Już w 5. minucie zrobiło się groźnie przed bramką Jakuba Szmatuły. Hebert zażegnał jednak niebezpieczeństwo. Gospodarze odpowiedzieli główką Martina Nespora, po której część kibiców widziało już piłkę w siatce – przeleciała minimalnie nad poprzeczką.

Po 24 minutach na stadionie zrobiło się głośno – wcześniej kibice wstrzymywali się od dopingu, aby oddać hołd swemu zmarłemu koledze, który miał 24 lata.

- Gramy o mistrza, GKS gramy o mistrza! – zaintonowali kibice, przypominając piłkarzom o czym marzą w tym sezonie.

W 30. minucie goście mieli szansę na objęcie prowadzenia, ale Erik Jendrisek z kilku metrów strzelił niecelnie. Po drugiej stronie boiska piłka wpadła do bramki, część kibiców już się cieszyła, jednak Mateusz Mak był na spalonym (32. minuta).

Piast zdobył bramkę do szatni – zza pola karnego uderzył Nespor, piłka odbiła się od Maka, co zmyliło Grzegorza Sandomierskiego. Bramkarz Cracovii zdołał odbić piłkę nogami – dopadł do niej Mak i techniczną „podcinką” nad nim przerzucił. To były pierwsze celne strzały gliwiczan w meczu. Goście do przerwy nie mieli celnych uderzeń. Mak ma już sześć bramek, w tym cztery wiosną.

Druga połowa zaczęła się od nieuznanego gola dla Cracovii – na spalonym był tym razem Jendrisek.

„Pasy” nadal atakowały. Świetną okazję na wyrównanie miał rezerwowy Tomas Vesternicky. Wpadł w pole karne i znalazł się sam przed Szmatułą. Bramkarz Piasta obronił jego strzał! (56. minuta).

Z czasem gospodarze opanowali sytuację. Okazje mieli Kamil Vacek, Bartosz Szeliga i Nespor – wszyscy uderzali niecelnie.

W 82. minucie Cracovia znów pogroziła Piastowi – z pięciu metrów główkował Dariusz Zjawiński, ale minimalnie chybił.

Goście dopieli swego w samej końcówce i gliwiczanom uciekło zwycięstwo. Dośrodkował Mateusz Wdowiak, a Miroslav Covilo z bliska uderzył głową.

Dobry szybki mecz, sprawiedliwy remis - podsumował na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

Zdaniem trenerów

Radoslav Latal (Piast)

Trudno podsumować taki mecz. W pierwszej połowie nie graliśmy dobrze, ale jakoś to wyglądało, strzeliliśmy bramkę, Straciliśmy dwa punkty w samej końcówce. Gdybyśmy strzelili drugą bramkę, byłoby po meczu. Trochę to boli, ale taka jest piłka. Wiedzieliśmy, że ostatnie siedem meczów będzie trudne. To nie tak, że będziemy strzelać rywalom 3-4 bramki, w tej grupie będzie wyrównana walka, do samego końca. Gdybyśmy zdobyli trzy punkty byłoby już dobrze. Straciliśmy gola przed końcem i to boli. Teraz jedziemy do Lecha Poznań, zawodnicy muszą zapomnieć o tym wyniku i dać tam z siebie wszystko, co najlepsze.

Jacek Zieliński (Cracovia)

Tak jak się spodziewaliśmy był to bardzo ciężki mecz. Zakończony jednak małym happy endem, Źle weszliśmy w ten mecz, do przerwy wyglądało to marnie. Ciesze się, że dobrze zareagowaliśmy po stracie bramki, trzech zmienników dało dobre zmiany i w nagrodę mamy punkt. W tym okresie sezonu, w tym momencie wracamy do gry.

Piast Gliwice – Cracovia 1:1 (1:0)

1:0 Mateusz Mak (43), 1:1 Miroslav Covilo (90)

Piast: Szmatuła – Osyra, Korun, Hebert – Szeliga, Murawski, Moskwik (64. Bukata), Vacek, Mak (77. Badia), Mraz – Nespor (86. Barisić)

Cracovia: Sandomierski – Jaroszyński, Wołąkiewicz, Bejan, Deleu (73. Wdowiak) – Wójcicki, Covilo, Budziński (46. Vesternicky), Kapustka, Jendrisek – Cetnarski (79. Zjawiński)

Żółte kartki: Szeliga, Badia - Kapustka, Budziński, Covilo
Sędziował: Paweł Raczkowski (Warszawa)