Polki w drodze po Euro. W Tychach zremisowały z Dunkami 0:0

Piotr Grela
Polki zremisowały z Dunkami 0:0
Polki zremisowały z Dunkami 0:0 Maciej Gapiński
Polki bezbramkowo zremisowały z reprezentacją Danii w czwartym meczu eliminacyjnym do Euro 2017. Biało-czerwone wciąż liczą się w grze o awans na przyszłoroczne Euro, które odbędzie się w Holandii.

Mistrzostwa Europy Kobiet odbędą się na przełomie lipca i sierpnia przyszłego roku w Holandii. Polki o awans do turnieju rywalizują z czterema innymi reprezentacjami. Dotychczas Białoczerwone pokonały Słowację i Mołdawię oraz przegrały ze Szwecją. Jak zagrały z Danią?

Po dość nerwowym początku w wykonaniu Polek. Rywalki już w drugiej minucie mogły otworzyć wynik meczu. Groźnie po uderzeniu z rzutu wolnego, piłka odbiła się od słupka bramki strzeżonej przez Annę Szymańską.

Emocje udało się opanować, a pźniejzaatakować. Biało-czerwone spróbowały zaskoczyć skandynawki w 15. minucie. Szybkie wznowienie z rzutu wolnego przez Balcerzak, która dośrodkowała do Ewy Pajor, jednak strzał piłkarki Wolfsburga minął bramkę Petersen.

Z dobrej strony pokazały się także Silvana Chojnowski oraz bramkarka reprezentacji Polski.

W końcówce pierwszej połowy znów przycisnęły Dunki. W 45. minucie Polki mogły dostać bramkę do szatni, na szczęście dla Biało-czerwonych Troelsgaard nie udało się skutecznie uderzyć piłki głową po dośrodkowaniu Veje.

w 51. minucie rywalki trafiły do siatki, bramka nie została jednak uznana, bo na spalonym znalazły się aż trzy reprezentantki Danii. Polki próbowały prostymi środkami, po przejęciu kierować piłkę dalekimi podaniami do koleżanek z napadu, by te mogły strzałami pokonać bramkarkę z Danii.

W 64. minucie doskonale w bramce Polski spisała się Anna Szymańska. Po stracie piłki w środku pola, z szybką akcją wyszły Dunki i w doskonałej sytuacji znalazła się Troelsgaard. Uderzenie zostało pewnie obronione przez zawodniczkę Medyka Konin.

W 87. minucie reprezentantki Polski mogły zdobyć bramkę na wagę trzech punktów. W znakomitej sytuacji znalazła się Ewelina Kamczyk. Rezerwowa w tym meczu mocnym strzałem przeniosła jednak piłkę nad poprzeczką. To mogła być piłka meczowa.

Blisko 5,5 tysiąca widzów zebrało się na Stadionie Miejskim w Tychach, by śledzić zmagania Polek z Dunkami. Wstęp na mecz z był bezpłatny, wystarczyło tylko odebrać darmową miejscówkę w kasach stadionu.

Ostatecznie remis 0:0, który nie krzywdzi żadnej ze stron. Zarówno Polki jak i Dunki po czterech meczach mają na swoim koncie siedem punktów.

Kolejny mecz reprezentacja Polski rozegra na wyjeździe 12 kwietnia ze Słowacją.
Kwalifikacje do Euro potrwają do 20 września 2016 roku. Do turnieju finałowego awansują zwycięzcy ośmiu grup eliminacyjnych oraz sześć najlepszych zespołów z drugich miejsc. Pozostałe dwie drużyny, które zajęły drugie pozycje w grupie, zagrają w październiku 2016 roku dwumecz barażowy. Stawkę finalistów uzupełni gospodarz turnieju – Holandia.