Polska - Anglia 0:3. Przygnębiający koniec U21 dla Biało-Czerwonych ZDJĘCIA

Polska reprezentacja U21 przegrała z Anglia w Kielcach 0:3
Polska reprezentacja U21 przegrała z Anglia w Kielcach 0:3 Kamil Markiewicz/Echo Dnia
Anglicy obnażyli wszystkie słabości młodych polskich piłkarzy. Zespół Marcina Dorny zakończył mistrzostwa Europy U'21 zaledwie z jednym punktem. Z grupy A do półfinału awansowała Anglia, a Słowacy muszą poczekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach.

W słabym stylu zakończyli swój udział w młodzieżowych mistrzostwach Europy polscy piłkarze. Grający w roli gospodarza zespół Marcina Dorny zdobył tylko jeden punkt ulegając w ostatnim spotkaniu Anglikom 0:3. Wyspiarze zajęli w grupie pierwsze miejsce i awansowali do półfinału.

Biało-czerwoni wychodząc na murawę w Kielcach mieli jeszcze szansę na znalezienie się w czwórce najlepszych zespołów turnieju. Aby tak się stało musiały zostać spełnione dwa warunki - ich zwycięstwo nad Anglikami i to dwiema bramkami, oraz remis w rozgrywanym równocześnie meczu Słowacja - Szwecja. Oba dość szybko stały się nierealne.

Najważniejsze było oczywiście to, co działo się w meczu Polaków. A tu rywale strzelili gola już w 6 minucie, gdy Demarai Gray przymierzył z dystansu i pokonał Jakuba Wrąbla. Wyspiarze obnażali wszystkie słabości młodych Polaków i bez problemu kontrolowali grę. Ich przewaga fizyczna była równie wyraźna jak w wyszkoleniu technicznym, a Biało-Czerwoni mogli mówić o szczęściu, że przegrywali do przerwy tylko jedną bramką.

Po przerwie katastrofa została dopełniona. W 69 minucie Jacob Murphy wpakował piłkę do pustej bramki po dośrodkowaniu Graya, a w 81 Lewis Baker spokojnie pokonał Wrąbla z rzutu karnego, a Jan Bednarek opuścił boisko z czerwoną kartką, na co złożyło się przede wszystkim krytykowanie decyzji sędziego.

Generalnie występ Polaków na Euro zdominowało poczucie rozczarowania, wzmocnione niezrozumiałymi decyzjami selekcjonera, a także sygnałami o kiepskiej atmosferze w kadrze, z kulminacją w postaci wypowiedzi Krystiana Bielika, który otwarcie skrytykował poziom treningów prowadzonych przez Dornę. Poziom gry reprezentacji nijak nie przystaje do klasy stadionów, na jakich odbywa się turniej, i atmosfery na trybunach. I na tym emocje wygasły całkowicie.

W drugim meczu Słowacy pokonali Szwecję 3:0 i zajęli w grupie drugie miejsce mając na koncie sześć punktów. Do półfinału awansuje jednak tylko najlepszy wicelider, więc Słowacy muszą poczekać na rozstrzygnięcia w pozostałych grupach, gdzie drugie zespoły mają szansę na podobny dorobek punktowy.

ZOBACZ KONIECZNIE: NASZA RAMÓWKA
DZISIAJ POLECAMY PROGRAM TOP SPORTOWY24

Materiał oryginalny: Polska - Anglia 0:3. Przygnębiający koniec U21 dla Biało-Czerwonych ZDJĘCIA - Dziennik Zachodni