Polska Dania 3:2. Reprezentacja Polski pokonała Danię na...

Polska Dania 3:2. Reprezentacja Polski pokonała Danię na Stadionie Narodowym [RELACJA, ZDJĘCIA]

AIP

1/78

Polska Dania 3:2. Mecz eliminacyjny do mistrzostw swiata w Rosji 2018 pomiędzy reprezentacją Polski a Danii na Stadionie Narodowym w Warszawie ©Bartek Syta / Polska Press

Polska Dania 3:2! Na Stadionie Narodowym w Warszawie reprezentacja Polski wygrała z Danią. Wynik meczu Polska-Dania to 3:2. Biało-czerwoni w swoim drugim meczu eliminacji mistrzostw świata 2018 wygrali z Danią 3:2, częściowo zmazując plamę po wrześniowym remisie w Kazachstanie. Tym razem też nie było lekko. Polacy prowadzili 3:0, ale później stracili 2 gole. A mogło być jeszcze gorzej... Przeczytajcie relację i zobaczcie zdjecia z dramatycznego meczu Polska Dania!
    W sobotnim meczu w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2018 roku Polska prowadziła z Danią 3:0, by ostatecznie wygrać, ale tylko 3:2. Powtórka z meczu z Kazachstanem była naprawdę blisko.

Biało-czerwoni przystępowali do sobotniego spotkania jeszcze nie z nożem na gardle, ale na pewno pod presją. Strata punktów w pierwszym (zremisowanym 2:2 mimo prowadzenia do przerwy 2:0) meczu z Kazachstanem ograniczyła margines błędów praktycznie do minimum. Dwaj inni nasi grupowi rywale rozpoczęli w dodatku eliminacje z wysokiego C. Czarnogóra rozgromiła u siebie Kazachstan 5:0. Pięć bramek zaaplikowała również (na wyjeździe) Armenii Rumunia. - Dania to trudny rywal, ale spokojnie - mamy więcej atutów - zapewniał dzień przed meczem Adam Nawałka.
    Słusznie, w sobotę okazało się jednak, że jednego atutu jednak zabraknie, bo Michał Pazdan nie zdołał wyleczyć kontuzji barku. Partnerem Kamila Glika na środku obrony został w tej sytuacji Thiago Cionek. Na lewą stronę defensywy wrócił Artur Jędrzejczyk (z Kazachstanem w wyjściowym składzie wyszedł Maciej Rybus i miał udział w obu straconych przez nas bramkach). Miejsce obok Grzegorza Krychowiaka na środku pomocy zajął Piotr Zieliński.

- Polacy faworytami, ale mam nadzieję, że sprawimy Wam problem - zapowiadał selekcjoner gości Age Hareide, a pierwsze minuty meczu pokazały, że nie były to słowa rzucone na wiatr. Duńczycy zaczęli dokładnie tak, jak się wszyscy spodziewali, atakując Polaków wysokim pressingiem i próbując zmusić do błędu. Sami również próbowali atakować i to oni mieli pierwszą dogodną sytuację w tym meczu. W czwartej minucie Viktor Fisher przytomnie wystartował do prostopadłego podania, minął Glika i wpadł w pole karne. Na szczęście strzelił daleko obok bramki. Na pierwszą dogodną sytuację Polaków musieliśmy poczekać do dziesiątej minuty, gdy Arkadiusz Milik strzelał z bliska głową po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Fantastyczną interwencją popisał się jednak Kasper Schmeichel, wybijając piłkę na rzut rożny. To był jednak moment, gdy zespół Nawałki zaczął powoli przejmować inicjatywę na boisku, czego efektem były kolejne okazje. Na bramkę gości strzelali Zieliński, a później Grosicki, który pokazał jednak po raz kolejny, że jego specjalnością w reprezentacji są asysty. W sobotę zaliczył kolejną - po jego płaskim dośrodkowaniu w pole karne zza pleców duńskich obrońców wyskoczył Robert Lewandowski i z pięciu metrów wpakował piłkę do siatki. Trybuny Stadionu Narodowego eksplodowały radością.