Puchar Polski: Zwycięstwo GKS-u Tychy, porażki Rakowa i Rozwoju

Piłkarze Rakowa Częstochowa nie dali rady Wiśle Puławy i odpadli z Pucharu Polski. Dalej gra za to GKS Tychy Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
W rundzie wstępnej Pucharu Polski w sobotę spośród drużyn z województwa śląskiego awans do następnej fazy rozgrywek wywalczył tylko GKS Tychy. Podopieczni Jurija Szatałowa pokonali w Kołobrzegu Kotwicę, a porażki zaliczyli Raków Częstochowa i Rozwój Katowice.

Tyszanie długo nie mogli znaleźć sposobu na drużynę znad morza. Wydawało się, że w Kołobrzegu z starciu z drugoligowcem dojdzie do dogrywki, ale strzelecką niemoc gości z Górnego Śląska przełamał Michał Fidziukiewicz. Pozyskany latem z Zagłębia Sosnowiec napastnik w 75. minucie trafił do siatki i dał swojej drużynie prowadzenie. Kilka minut później zwycięstwo GKS-u przypieczętował Daniel Tanżyna, dzięki czemu piłkarze GKS-u mogli spokojnie udać się w podróż powrotną przez całą Polskę. W następnej rundzie GKS również zmierzy się ze Stilonem Gorzów Wielkopolski lub Puszczą Niepołomice. Mecz zostanie rozegrany 22-23 lipca.

Znacznie słabiej w rundzie wstępnej Pucharu Polski poradził sobie Raków Częstochowa. Beniaminek pierwszej ligi przegrał z jej spadkowiczem, Wisłą Puławy. I to mimo tego, że dwa razy potrafił doprowadzić do wyrównania. Adam Mesjasz odpowiedział na trafienia Alena Ploja i Sylwestra Patejuka, ale gospodarze zadali decydujący cios w doliczonym czasie gry, a do siatki trafił Jakub Smektała. Tym samym w I rundzie PP to Wisła zmierzy się z Pogonią Siedlce.

W następnej fazie Pucharu Polski mogło dojść do ciekawego starcia Rozwoju Katowice z Zagłębiem Sosnowiec, ale podopieczni Dariusza Banasika zmierzą się za tydzień z Chełmianką Chełm. Beniaminek III ligi niespodziewanie pokonał u siebie katowiczan, a jedynego gola w 13. minucie zdobył Przemysław Banaszak.

W niedzielę swój mecz w Pucharze Polski rozegra Rekord Bielsko-Biała. Drużyna z Cygańskiego Lasu zadebiutuje na szczeblu centralnym, a jej rywalem będzie GKS Bełchatów.

Znasz język śląski? Dopasuj słowa do opisu

Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.

ZOBACZCIE FILM: Mija 20 lat od powodzi tysiąclecia: