Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:1 TRANSMISJA NA ŻYWO...

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów 2:1 TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Stawarczyk na drodze Niebieskich

1 1 połowa

• Koniec! 3 punkty zostają w Niepołomicach. Puszcza - Ruch 2:1!

• Tylko poprzeczka ratuje teraz Ruch przed stratą trzeciego gola!

• Z kontratakiem ruszyła Puszcza. Całą akcję spowolnił Ziętarski i tylko aut dla gospodarzy.

• Arbiter doliczył 4 minuty!

• Żółta kartka dla Staniszewskiego za opóźnianie gry.

• Zawal mocno z dystansu! Piłka przeleciała obok bramki i z hukiem odbiła się od jednej z band reklamowych.

• Strzał z dystansu Urbańczyka! Kapitan Ruchu został jednak zablokowany i piłka powoli zmierzała w ręce Staniszewskiego.

• Ostatnia zmiana. Za Domańskiego wszedł Ziętarski.

• Zmiana w Puszczy. Za Stefanika wszedł Szewczyk.

• Piłka dla Puszczy. Zawal zagrał nakładką.

• Hołownia dobrze lewą stroną, zagrywa w pole karne, lecz piłka nie dociera do zawodnika Ruchu. Podbija ją jednak jeden z piłkarzy Puszczy i mamy rzut rożny dla "Niebieskich".

• Trzecia zmiana w Ruchu. Za Mello wszedł Słoma.

• Komarnicki do Balickiego, ten odgrywa do Przybeckiego, lecz zawodnik Ruchu stracił piłkę. To by było na tyle, po dobrze zapowiadającym się kontrataku "Niebieskich".

• Świetny strzał Domańskiego z dystansu! W ostatniej chwili piłkę nad poprzeczkę przenosi Bankow.

• Strata piłki przez Zawala. Jego błąd naprawił Kowalczyk.

• Kolejna zmiana. Za Posinkovicia na murawie melduje się Nowak.

• Pierwsza zmiana także w Puszczy. Żurek opuszcza boisko, a w jego miejsce Kotwica.

• Pierwsza zmiana w Ruchu. Balicki zmienił Walskiego.

• Mecz na stadionie ogląda dziś 957 widzów!

• Do Niepołomic udała się grupa kilkudziesięciu kibiców Ruchu, która właśnie rozpoczęła doping dla swojej drużyny.

• Dobre zagranie Zawala do Przybeckiego. Piłkarze Ruchu nie zagrozili jednak bramce Staniszewskiego. Dośrodkowanie do nikogo, wznowił golkiper Puszczy.

• Dobre zagranie do Mello. Brazylijczyk nie zdołał jednak sięgnąć piłki.

• Faul Posinkovicia na Stefaniku. Wyglądało groźnie, lecz piłkarz Puszczy powoli podnosi się z boiska.

• Dobra akcja Puszczy. Żurek zagrał do Orłowskiego, a ten decyduje się na strzał. Piłkę łapie jednak Bankow.

• Przybecki zagrywa do Komarnickiego na prawą stronę. Piłkarz Ruchu dał sobie jednak odebrać piłkę w narożniku boiska.

• Dobra piłka do Posinkovicia, lecz piłkarz Ruchu na spalonym. Wznawia Staniszewski.

• Strata piłki w środku pola przez Urbańczyka. Szarżę jednego z piłkarzy Puszczy nieprzepisowo zatrzymał Hołownia. Wolny dla gospodarzy.

• Faulowany Mello. Rzut wolny dla Ruchu.

• Tym razem nic nie wyszło z akcji Puszczy. Arbiter odgwizdał spalonego. Szybko wznowił Bankow.

• Trojak wybija na rzut rożny. Znów w natarciu piłkarze Puszczy.

• Orłowski ukarany za faul na bramkarzu Ruchu.

• Przerwa. Lekarze udzielali pomocy Bankowowi. Golkiper może jednak kontynuować grę.

• Mocno rozpoczęła Puszcza. Domański dośrodkowywał w pole karne, lecz z tym zagraniem dobrze poradzili sobie chorzowianie. Piłka spadła pod nogi Stefanika, który zdecydował się na strzał z dystansu.

• Piłkarze już na murawie. Zaczynamy drugą połowę, w której także liczymy na bramki. Od środka rozpoczyna Walski.

• Puszcza nie wykorzystała szansy na strzelenie gola do szatni. Piłka wylądowała w rękach Bankowa, a arbiter zakończył pierwszą połowę. Puszcza prowadzi 2:1.

• Rzut wolny dla Puszczy z 17. metra podyktowany za zagranie ręką przez jednego z piłkarzy Ruchu!

• Zawal zdecydował się na dalekie zagranie, lecz nie zauważył, że w polu karnym nie było żadnego z jego kolegów. Przechwyciła Puszcza.

• Maciej Domański pokonuje Bankowa! 2:1 dla Puszczy!

• Arbiter podyktował rzut karny dla Puszczy!

• Wykonawcą rzutu wolnego był Posinković. Strzelił technicznie ponad murem, lecz piłka przeleciała nad bramką.

• Faulowany Posinković. Rzut wolny dla Ruchu z około 20. metra.

• Mocny strzał Walskiego zza pola karnego, prosto do "koszyczka" Staniszewskiego.

• Zawal pokonał dwóch rywali i popędził piłką w okolice pola karnego. Zagrał na bok do Hołowni, lecz ten źle dośrodkował po ziemi i Puszcza przechwyciła piłkę.

• Przybecki w indywidualnej akcji, zdecydował się na strzał z dystansu, lecz futbolówka poleciała wysoko nad bramką Staniszewskiego.

• Znów na boisku leżał Stefanik. Arbiter przerwał grę, lecz zawodnik Puszczy podniósł się z murawy o własnych siłach.

• Trojak uruchomił Przybeckiego, lecz pomocnik Ruchu chciał przedrzeć się przez trzech obrońców Puszczy. Stracił piłkę.

• Tym razem faulowany był Żurek. Arbiter nie zdecydował się na pokazanie kartonika Zawalowi. Skończyło się na słownym upomnieniu.

• Faul na Posinkoviciu. Wznawia Walski, lecz obrońcy Puszczy oddali zagrożenie i szybko przenieśli grę na połowę Ruchu. Znów na strzał zdecydował się Żurek, lecz piłka minęła minimalnie słupek bramki Bankowa.

• Na boisku leży Stefanik, lecz piłkarze Ruchu nie przerwali gry. Walski zagrał do Posinkovicia, lecz ten zdołał wywalczyć tylko rzut rożny.

• Bardzo dobre dośrodkowanie w pole karne Ruchu, piąstkuje Bankow!

• Hołownia zdecydował się na strzał z dystansu, ale został zablokowany.

• Dobre podanie do Orłowskiego, który odgrywa do Furtaka. Ten oddał strzał, lecz piłkarze Ruchu poradzili sobie z tym atakiem i oddalili zagrożenie spod własnej bramki.

• GOL! Szybka odpowiedź Puszczy i mamy 1:1. Strzelcem gola Bartosz Żurek.

• Kontratak Ruchu dobrze zainicjował Przybecki. Szybko ruszył z piłką i w tempo zagrał do Posinkovicia, który odegrał do Mello. Brazylijczyk pokonał Staniszewskiego i Ruch prowadzi 1:0.

• GOL! Bramkę dla Ruchu zdobywa Mello!

• Faul na Mello. Szybko wznowili chorzowianie.

• Zagranie na lewe skrzydło do Hołowni, lecz ten traci piłkę. Nieudana akcja Puszczy i po chwili futbolówka znów w posiadaniu Ruchu.

• Ciągle przy piłce Puszcza. Tym razem gospodarze wznawiają grę z rzutu wolnego.

• Strzela Żurek, lecz prosto w ręce Bankowa.

• Zaczynamy! Od środka rozpoczynają gospodarze.

• Zawodnicy obu drużyn właśnie wychodzą na murawę. Tylko kilka minut dzieli nas od rozpoczęcia spotkania.

• Piłkarze Puszczy oraz Ruchu zeszli już do szatni. Za 10 minut zaczynamy zaległe spotkanie w ramach 12. kolejki Nice 1 Ligi.

• Ławka Ruchu: Hrdlicka, Marković, Nowak, Słoma, Setla, Villafane, Balicki.

• Ławka Puszczy: Sobieszczyk, Nowak, Ziętarski, Lepiarz, Mikulec, Szewczyk, Kotwica.

• Dzisiejszy mecz posędziuje Tomasz Wajda z Żywca.

• Ruch powalczy dzisiaj o czwarte zwycięstwo z rzędu. Chorzowianie pokonali ostatnio Pogoń Siedlce, Miedź Legnica, a także Raków Częstochowa. Nadal zajmują 18. lokatę, lecz z meczu na mecz regularnie punktują i zbliżają się do rywali. Ich plany postara się popsuć Puszcza, która plasuje się na 12. miejscu.

• Za 30 minut zaczynamy relację LIVE prosto ze stadionu Puszczy w Niepołomicach. Obie drużyny są już na rozgrzewce.

Zdjęcie autora materiału

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Piłkarze Ruchu liczą na czwarte z rzędu zwycięstwo ©Lucyna Nenow / Polska Press

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Dziś o godz. 15 piłkarze Ruchu Chorzów rozegrają zaległy mecz z Puszczą. Spotkanie w Niepołomicach zostanie rozegrane w ramach 12. kolejki Nic 1. Ligi. Niebiescy po trzech kolejnych wygranych wyraźnie złapali wiatr w żagle i głośno zapowiadają, że w pojedynku z Puszczą chcą podtrzymać dobra passę. Tutaj możesz śledzić relację live z meczu Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów.

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Chorzowianie w ostatnich meczach pokonali Raków Częstochowa, Miedź Legnica i Pogoń Siedlce, a praca trenera Juana Ramona Rochy wyraźnie zaczyna przynosić pierwsze efekty. Niebiescy wreszcie przestali tracić głupie bramki w końcówkach spotkań, a w dwóch ostatnich pojedynkach zachowali czyste konto, w czym spora zasługa coraz lepiej broniącego Nikołaja Bankowa.

- W piątek odnieśliśmy trzecie zwycięstwo z rzędu, a teraz jedziemy na Puszczę Niepołomice i liczymy, że też wywieziemy stamtąd komplet punktów – stwierdził Mchał Walski, pomocnik Ruchu.

Ruch nigdy nie grał w lidze z Puszczą, a liczące 12 tys.
    mieszkańców Niepołomice to najmniejsza miejscowość w jakiej w tym sezonie przyjdzie rywalizować Niebieskim. Stadion Puszczy może pomieścić 2 tys. kibiców, ale na meczach drużyny trenera Tomasza Tułacza nie wypełnia się nawet w połowie. Dziś też nie należy spodziewać się tłumów, bo kibice chorzowian ze względu na nałożony na nich zakaz wyjazdów, nie wybierają się do tego podkrakowskiego miasteczka.

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów TRANSMISJA

Puszcza w sobotę zremisowała z GKS Tychy 1:1, a wcześniej przegrała z Podbeskidziem 1:2. Najlepszym strzelcem drużyny z Niepołomic jest Maciej Domański, który zdobył pięć bramek – to 1/3 dorobku drużyny. W składzie jest także ex-reprezentant Polski Dawid Nowak. W zespole gospodarzy gra Krzysztof Szewczyk testowany przez Niebieskich w ubiegłym sezonie, a także doskonale znany na Cichej Piotr Stawarczyk. Popularny „Stawar” grał w Ruchu w latach 2009-15 występując w 185 meczach chorzowian i zdobywając z nimi trzy medale mistrzostw Polski.

Puszcza Niepołomice - Ruch Chorzów WYNIK

- Spędziłem w Ruchu 6 lat. Można powiedzieć, że stałem się „Niebieski”. Dlatego jestem na bieżąco z tym, co dzieje się przy Cichej. Nie spodziewałem się, że zagram kiedyś przeciwko chorzowianom, bo gdy dwa lata temu przechodziłem do Puszczy to obydwa zespoły dzieliły dwa poziomy rozgrywkowe. Dzisiaj oba kluby grają w tej samej lidze i cieszę się na to spotkanie. Wiadomo, sentyment do Ruchu jest, dlatego przyjemnie będzie się z nim zmierzyć – powiedział Stawarczyk.

Sędzią meczu Puszcza Niepołomice – Ruch Chorzów będzie Tomasz Wajda z Żywca. Tutaj możesz śledzić relację live.