Raków Częstochowa - GKS Bełchatów 0:1 Zawód na inaugurację rundy wiosennej drugiej ligi [ZDJĘCIA]

BR
To nie była inauguracja rundy wiosennej o jakiej marzyli kibice częstochowskiego Rakowa. Drużyna Marka Papszuna po kapitalnej rundzie jesiennej miała łatwo pokonać GKS Bełchatów i zrobić kolejny krok w kierunku awansu. Tymczasem częstochowianie po słabej grze przegrali przed własną publicznością z GKS-em Bełchatów 0:1.

Mecz z GKS-em mógł się potoczyć dla Rakowa znacznie lepiej. W 35 minucie w polu karnym gości sfaulowany został Piotr Malinowski. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Rafał Figiel, który zazwyczaj w takich momentach się nie myli. Tym razem jego strzał obronił bramkarz gości.

Po przerwie przed szansą strzelenia gola z jedenastki stanęli goście po tym jak Tomasz Płonka sfaulował w polu karnym Marcina Grolika. Doświadczony Patryk Rachwał nie zawiódł i dał bełchatowianom trzy punkty.

- Przegraliśmy pierwszy mecz w sezonie i to boli – tłumaczy na oficjalnej stronie klubu, trener Rakowa Marek Papszun. – GKS stworzył sobie jedną sytuację po kontrowersyjnym rzucie karnym i wygrał. My stworzyliśmy sobie ich kilka, ale bramka gości była jak zaczarowana.

Oby bramka nie była zaczarowana w Wejherowie, gdzie 11 marca Raków zagra z Gryfem. Częstochowscy kibice mają w pamięci sezony, kiedy jesienią Raków grał świetnie, a na wiosnę wypuszczał z rąk szansę awansu.

Raków Częstochowa - GKS Bełchatów 0:1 (0:0)
Bramki:

0:1 - Patryk Rachwał 48' (k.)

Kartki:
19' - Łukasz Góra
21' - Rafał Figiel
26' - Tomas Petrasek
26' - Marcin Grolik
45' - Patryk Rachwał
50' - Robert Pisarczuk
90' - Łukasz Sołowiej

RKS Raków: Czapla - Góra, Petrasek, Sołowiej, Margol (86. Siedlik), Figiel, Malinowski, Oziębała, Kowalczyk (80. Łabojko), Wróbel (66. Czerkas), Płonka (84. Mizgała).

GKS Bełchatów: Bruchajzer - Szymorek, Grolik, Bociek, Lenartowski, Zgarda, Bartosiak (75. Flaszka), Rachwał, Pisarczuk (70. Zięba), Witasik, Dzięgielewski (86. Papikyan).