Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 [TRANSMISJA LIVE ONLINE +...

Ruch Chorzów - Arka Gdynia 1:2 [TRANSMISJA LIVE ONLINE + ZDJĘCIA] Niebiescy chcą odbić się od dna

2 1 połowa

• Dziękuje Państwu za uwagę i życzę miłego tygodnia. Relacjonował Maciej Buss.

• KONIEC! ARKA WYWOZI CENNE 3 PUNKTY Z TRUDNEGO TERENU, JAKIM DZIŚ BYŁ CHORZÓW.

• Chaotyczne ataki Ruchu dobrze odpierane są przez defensorów Arki.

• SĘDZIA DOLICZA 3 MINUTY GRY!

• Kolejna kontrowersja! Kibice "Niebieskich" domagają się rzutu karnego. Domyślnym sprawcą miałby być Marcjanik, po zagraniu ręką. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Ostatnia zmiana w meczu. Szwoch za zdecydowanie najlepszego dziś na boisku Hofbauera.

• Dobrze interweniuje teraz Steinbors po strzale jednego z zawodników Ruchu.

• Arka chciałaby już zakończyć ten mecz. Goście bronią się prawie całą drużyną.

• Zmiana w zespole Arki. Za Wojowskiego wchodzi Błąd.

• Ćwielong! Świetny strzał z powietrza tego zawodnika mija nieznacznie bramkę Arki.

• Ostatnia zmiana w zespole trenera Fornalika. Visnakovs za Surmę.

• Żółta kartka dla Sobieraja za faul sprzed kilku minut.

• Pazio blokuje dośrodkowanie Da Silvy z prawej strony boiska.

• Niecelne dośrodkowanie Konczkowskiego z prawej strony boiska. Przy piłce Arkowcy.

• Po raz kolejny Hofbauer. Strzał tego zawodnika z 40 metra od bramki gospodarzy, uderzenie okazało się być bardzo niecelne.

• Hofabuer ładnie teraz przedryblował lewą stroną boiska. Pomocnik zdecydował się indywidualnie zakończyć akcję. Strzał Austriaka jednak niecelny.

• Dośrodkowanie z rzutu wolnego dla Chorzowian dobrze przejmuje doświadczony Sobieraj.

• Zmiana w zespole Arki. Zjawiński melduje się w miejsce Abbotta.

• Dobra akcja gospodarzy. Ćwielong bardzo dobrze dograł do Niezgody. Ten drugi z linii pola karnego oddał strzał w stronę bramki. Młody zawodnik jednak nie trafił czysto w piłkę.

• Arka szuka sposobu na wyjście z własnej połowy, bezskutecznie. Okres świetnej gry "Niebieskich".

• Konczkowski dobrze teraz dograł w pole karne. Arkowcy jednak wybijają.

• Centra Hofbauera. Dobrze w defensywie Ruch.

• Ruch bardzo dobrze zareagował po zdobyciu gola. Ależ goście teraz napierają.

• Jak padł gol? Lipski podszedł do rzutu wolnego. Zawodnik ten posłał dośrodkowanie ze stałego fragmentu w pole karne. Żaden z zawodników nie przeciął toru lotu piłki. Zaskoczony Steinbors nie zdołał zareagować. Mamy 1:2 w Chorzowie.

• GOL! STRZELCEM LIPSKI.

• Ćwielong faulowany przez Sochę w okolicach 35 metra.

• Kolejna zmiana. Niezgoda za Araka.

• Pierwsza zmiana. Mazek za Przybeckiego.

• ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ!

• KONIEC! PO 45 MINUTACH GRY ARKA PROWADZI 0:2 PRZY UL.CICHEJ.

• Składna akcja Arki teraz, lecz zabrakło wykończenia ze strony Abbotta.

• Dobre dośrodkowanie Kowalczyka z prawej strony pola karnego. Na medal spisał się Da Silva, który wybił piłkę.

• Ćwielong teraz dobrze dośrodkował w pole karne. Agresywną piłkę wybija Steinbors.

• Nonszalanckie zagranie Marcjanika przed polem karnym. Bardzo ryzykowne, ale i efektowne zagranie stopera Arki.

• Strzał Hofbauera z głowy. Piłka jednak znacznie nad poprzeczką. Od bramki zaczną gospodarze.

• Dogranie Hofbauera w pole karny Chorzowian. Dobrze interweniuje Helik, w porę wrócił i oddalił zagrożenie.

• Ostatnie sekundy gry to walka o piłkę w środku pola.

• Żółtko dla Hofbauera za faul na Urbańczyku.

• Ruch wreszcie zdołał przejść pod pole karne Arki. "Niebiescy" skonstruowali nawet składna akcję, lecz defensywa gości spisuje się wzorowo.

• Gospodarze nie mają pomysłu jak wyjść z własnej połowy. Dwa gole Arki w tak wczesnej fazie gry "znokautowały" rywala.

• Kolejna akcja Gdynian, dośrodkowanie Hofabuera pewnie wyłapuje bramkarz z Chorzowa.

• Jak padł gol? Brazylijczyk oddał pewny strzał z rzutu karnego w lewy róg bramki. Hrdlicka rzucił się w przeciwną stronę. Po 20 minutach gry w Chorzowie mamy 0:2 dla gości!

• GOL! STRZELCEM DA SILVA.

• KARNY DLA ARKI. FAULOWAŁ ARAK! NA JEDENASTCE MELDUJE SIĘ DA SILVA.

• Hofbauer fauluje Urbańczyka w środowej strefie boiska.

• Lipski dobrze teraz przedryblował na prawym skrzydle, jednak centrę pomocnika "Niebieskich" bezproblemowo wyłapuje bramkarz Arki.

• Surma leży w polu karnym gości, kibice domagają się karnego. Sędzia jednak nakazuje grać dalej.

• Złe wyjście z bramki Steinborsa, który próbował wyprzedzić Araka. Źle obliczył tę interwencję Łotysz, jednak nie przyniosło to sytuacji bramkowej.

• Dobre zachowanie Hofbauera z prawej strony boiska. Agresywne wejście w pole karne tego piłkarza, w porę jednak zażegnane przez defensora Ruchu.

• Ruch jest nieco zdziwiony rozwojem wydarzeń. Gra gospodarzy ogranicza się do ataku pozycyjnego na własnej połowie.

• Ależ rozpoczęcie w Chorzowie!

• Jak padł gol? Idealna wrzutka z lewego cornera boiska, wprost na głowę stopera Arki. Spóźniony Arak nie zdążył pokryć Marcjanika, ten drugi zaś wpakował piłkę w prawy róg bramki.

• GOL! STRZELCEM MICHAŁ MARCJANIK!

• START! OD ŚRODKA ARKOWCY

• Trwa wybór stron. Ruch, czy Arka kto okaże się być lepszym zespołem w dzisiejszej potyczce? Przekonajmy się!

• Sędzia Dobrynin wyprowadza zawodników na plac gry, jeszcze tylko przywitanie obu ekip i zaczynamy.

• Na boisku trwa przedmeczowy rozruch, kibice zaś powoli zapełniają trybuny przy Ul.Cichej .

• Do meczu pozostało nieco ponad 10 minut!

• Od pierwszej minuty w drużynie trenera Nicińskiego zagrają dziś: Pavels Steinbors oraz Paweł Wojowski

• SKŁAD GOŚCI:

• SKŁAD GOSPODARZY :

• Ławka rezerwowych Arki: Jałocha, Błąd, Szwoch, Zjawiński, Siemaszko, Stolc, Zbozień.

• Ławka rezerwowych Ruchu: Miszczuk, Grodzicki, Moneta, Mazek, Walski, Visnakovs, Niezgoda

• Zapraszamy na relację z meczu kończącego 18. kolejkę LOTTO Ekstraklasy, w którym Ruch Chorzów zmierzy się z Arką Gdynia. Żółto-niebiescy w lidze nie wygrali od 19 września. Bez zwycięstwa pozostają zatem od 8 spotkań. Czy zdołają przełamać się w Chorzowie?

Zdjęcie autora materiału

Arka Gdynia - Ruch Chorzów
    1/4

Arka Gdynia - Ruch Chorzów ©Przemyslaw Swiderski

Ruch Chorzów - Arka Gdynia TRANSMISJA LIVE ONLINE + ZDJĘCIA Piłkarze Ruchu Chorzów dziś o godz. 18 zagrają z Arką Gdynia. Spotkanie na Cichej zakończy 18. kolejkę Lotto Ekstraklasy. Niebiescy muszą odbić się od dna i dlatego nikt w klubie nie bierze pod uwagę innego wyniku niż zwycięstwo gospodarzy. Mecz Ruch – Arka transmitować będzie Eurosport 1 od godz. 17.40. Tutaj możesz śledzić relację live.
    Ruch Chorzów - Arka Gdynia TRANSMISJA NA ŻYWO + ZDJĘCIA Ruch bardzo chce się zrehabilitować za ostatnią porażkę u siebie z Jagiellonią 1:2. - Musimy być drużyną, zagrać przynajmniej tak jak w drugiej połowie meczu z zespołem z Białegostoku – powiedział trener Niebieskich Waldemar Fornalik. Chorzowianie mieli wówczas sporą przewagę, stworzyli sobie kilka sytuacji strzeleckich, ale wykorzystali tylko jedną w doliczonym czasie gry i nie zdołali odrobić strat z pierwszej połowy.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia WYNIK

Arka wydaje się być znakomitym rywalem na przełamanie.
    Beniaminek Lotto Ekstraklasy świetnie zaczął sezon pokonując m.in. u siebie Ruch 3:0, ale teraz dopadła go zadyszka. Arka nie wygrała w lidze od ośmiu spotkań po raz ostatni ciesząc się ze zdobycia trzech punktów 19 września w spotkaniu z Cracovią (1:0). Gdynianie poprawili sobie humor wygrywając w ubiegłym tygodniu w Pucharze Polski z Bytovią 1:0 i awansując do półfinału tych rozgrywek.

– Przełamali się ostatnio w PP i w Gdyni wszyscy podkreślają, że wrócili na właściwe tory. Liczą, że to znowu będzie ten zespół z początku sezonu, gdzie prezentowali się dobrze. Na pewno nie patrzymy w jakiej dyspozycji jest Arka, na którym miejscu się znajduje. Generalnie skupiamy się na sobie, bo dla nas ważne jest jak my się zaprezentujemy w tym spotkaniu – dodał trener Fornalik.

Niebiescy w tym sezonie słabo grają na własnym boisku. Z ośmiu meczów wygrali na Cichej tylko dwa z Górnikiem Łęczna i Koroną Kielce. - Gramy u siebie i musimy pokazać, że my tu rządzimy. Wygramy ten mecz – zapewnia Łukasz Moneta, pomocnik chorzowian.

Ruch Chorzów - Arka Gdynia SKŁADY

Arka przyjedzie do Chorzowa bez pauzującego za kartki Miroslava Bożoka. W Ruchu nie zobaczymy narzekającego na uraz głowy Michała Koja i chorego Łukasza Hanzela. Mecz Ruch – Arka sędziować będzie Zbigniew Dobrynin z Łodzi, dla którego będzie to dopiero drugie spotkanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.