• Koniec! Ruch przegrywa 1:2 z Górnikiem.

• GOL! Górnik obejmuje prowadzenie!

• Kartka dla Urbańczyka za faul na Karbowym

• Przybecki do Hołowni, lecz ten prosto w Prusaka

• Arbiter dolicza cztery minuty

• Niepilnowany Tymiński dostaje piłkę i pięknym strzałem pokonuje zaskoczonego Bankowa. Ruch, dominując przez całą drugą połowę znów popełnia takie błędy, jak w meczu z GKS-em Tychy

• Kartka dla Markovicia

• Bramka dla Górnika! Łukasz Tymiński doprowadza do wyrównania!

• Ostatnia zmiana w Górniku. Schodzi Pitry, a w jego miejsce Szewczyk

• Żółta kartka dla Sosnowskiego za faul na Przybeckim

• Z rzutu wolnego strzelał Posinković. Piłkę nad poprzeczkę przeniósł Prusak!

• Faul na Balickim. Rzut wolny dla Ruchu

• Zmiana w Górniku. Za Tomasza Makowskiego na boisko wchodzi Filip Karbowy

• Blisko strzelenia gola Walski, po dobrym podaniu Przybeckiego, lecz minął się z piłką w polu karnym!

• Ruch objął prowadzenie po bramce samobójczej Kasperkiewicza, lecz warto pochwalić Przybeckiego, który dobrze wrzucił piłkę w pole karne.

• Zmiana w Ruchu! Za Mello na boisku melduje się Zawal

• GOL! Ruch obejmuje prowadzenie po bramce samobójczej Kasperkiewicza!

• W przerwie nastąpiła zmiana w zespole Górnika. Boisko opuścił Michał Suchanek. Zmienił go Dariusz Jarecki

• Wracamy do gry. Ruch przez drugie 45 minut zagra w przewadze jednego zawodnika, po czerwonej kartce dla Wiecha. Liczymy, że w tej połowie obejrzymy bramki.

• Koniec pierwszej połowy! Końcówka zdecydowanie lepsza w wykonaniu gospodarzy. W drugiej Ruch będzie grał w przewadze!

• Łukasz Wiech pierwszy żółty kartonik obejrzał w 27. minucie. Po kolejnym faulu arbiter pokazuje mu drugą, żółtą kartkę i piłkarz musi opuścić boisko

• Po rzucie wolnym w wykonaniu Walskiego piłka wpada do siatki, strącona jeszcze przez Markovicia, lecz arbiter nie uznaje gola! Spalony

• Marković zbyt wysoko podniósł nogę i arbiter odgwizdał przewinienie. Piłka dla Górnika

• Dobre zagranie do Balickiego. Ubiegł go Prusak, który wybił piłkę w trybuny

• Błąd Hołowni, lecz zupełnie nie wykorzystał go Sasin. Piłkarz Górnika wycofuje piłkę na własną połowę

• Kolejny żółty kartonik. Tym razem ogląda go Miłosz Trojak.

• Żółta kartka dla Miłosza Przybeckiego

• Sasin z prawej strony próbuje dośrodkować w pole karne. Zablokował go Marković. Rożny dla Górnika

• Na rozgrzewkę ruszyli zawodnicy rezerwowi zarówno z Górnika, jak i z Ruchu

• Strata Urbańczyka w środku pola, z akcją idzie Górnik. Suchanek oddaje strzał, lecz trafia w słupek!

• Sprytny strzał Mello, Prusak odbija przed siebie, lecz w pobliżu nie było żadnego zawodnika Niebieskich, który mógłby dołożyć nogę i wepchnąć futbolówkę do bramki

• Hołownia dośrodkowuje z lewej strony na głowę Balickiego, ale w ostatniej chwili piłkę strąca obrońca Górnika. Rzut rożny dla Ruchu

• Urbańczyk podał do Posinkovicia, lecz uprzedził go Prusak. Napastnik Ruchu nie zdążył nawet dobiec do piłki

• Tym razem próbował Mello! Jego strzał został zablokowany przez obrońców Górnika, którzy szybko oddalili zagrożenie spod własnego pola karnego

• Strzał Posinkovicia z okolic 16. metra, lecz piłkę pewnie łapie Prusak.

• Pierwsza zmiana w zespole Niebieskich. Marcina Kowalczyka zastępuje Miłosz Trojak.

• Z prawej strony Sasin znalazł Suchanka, lecz uprzedzili go gracze Ruchu, a piłka wylądowała w rękach Bankowa

• Strzału z daleka próbował Tymiński, lecz został zablokowany przez Urbańczyka.

• Aut dla Górnika. Suchanek w pole karne, lecz nie znalazł tam żadnego z kolegów. Znów od bramki rozpocznie Bankov

• Dobry odbiór piłki w wykonaniu Ruchu! Przybecki wbiega w pole karne, lecz jego strzał blokuje jeden z obrońców. Rzut rożny dla Niebieskich

• Strzał Szysza, lecz piłka przelatuje w bezpiecznej odległości od bramki Bankowa. Wznowi golkiper Niebieskich

• Faulowany Posinković. Piłka dla Ruchu.

• Urbańczyk blisko strzelenia gola! Instynktownie nogą obronił Prusak

• Posinković dostaje piłkę w pole karne, zabawia się z obrońcą, a gdy decyduje się na strzał jeden z piłkarzy Górnika wybija na rzut rożny.

• Rzut wolny dla Ruchu. Faulowany był Artur Balicki.

• Zaczynamy spotkanie! Od środka rozpoczną piłkarze Górnika.

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie!

• Początek meczu już za 10 minut!

• Ławka Górnika: Smug, Karbowy, Pruchnik, Szewczyk, Jarecki, Szerszeń, Szczerba

• Ławka Ruchu: Hrdlicka, Zawal, Trojak, Nowak, Komarnicki, Jaworski, Setla

• Na boisku zameldowali się także piłkarze gości.

• Mecz poprowadzi Mirosław Górecki z Rudy Śląskiej.

• Piłkarze Ruchu już na murawie.

• Witamy i zapraszamy na relację LIVE z Cichej 6, gdzie Ruch Chorzów podejmie Górnik Łęczna. To ostatnie spotkanie rozegrane w ramach 9. kolejki Nice 1 Ligi.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK Na pożegnanie z Ekstraklasą Ruch zremisował z Łęczną 2:2. ©Fot Arkadiusz Gola / Polskapres

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK W ostatnim meczu 9. kolejki Nice 1 Ligi Ruch Chorzów gra w poniedziałek z Górnikiem Łęczna. Początek o godz. 19. TUTAJ na dziennikzachodni.pl będzie relacja LIVE z spotkania Ruch – Górnik Łęczna.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna TRANSMISJA NA ŻYWO WYNIK

Niebiescy mieli w czwartek zaległe derby z GKS-em Tychy, podczas których na ławce trenerskiej debiutował Juan Ramon Rocha. Wydawało się, że Argentyńczyk w debiucie zgarnie trzy punkty, bo do 88. minuty Ruch prowadził 2:0. Potem jednak nastąpiła katastrofa, a bramka na 2:2 padła w piątej minucie doliczonego czasu, po rzucie rożnym. Sędzia nie wznowił już gry.

- Bardzo dużo czasu jestem w piłce nożnej i często zdarza się tak, że piłce brak logiki – mówił trener Rocha.
    - Kiedy prowadziliśmy 2:0 powinniśmy strzelić trzecią, czwartą bramkę i skończyć ten mecz szybciej. Jestem zadowolony z zaangażowania, z tego, że drużyna starała się pokazać z jak najlepszej strony. Daje mi to nadzieję na lepsze jutro. Postawa drużyny w tym meczu daje mi nadzieję, że w następnych meczach będzie lepiej. Z dnia na dzień lepiej będę znał drużynę i tak samo zawodnicy lepiej poznają mnie, czego oczekuję od nich na boisku. Jestem pewny, że z meczu na mecz ta drużyna będzie grała jeszcze lepiej. W tej trudnej sytuacji, w jakiej jesteśmy musimy być razem.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna TRANSMISJA NA ŻYWO

W meczu z Tychami skręcenia stawu skokowego nabawił się Kamil Słoma i jest wykluczony z gry na 3-4 tygodnie. Vilim Posinković nie dotrwał do końca spotkania, ale w tym przypadku chodziło tylko o skurcze mięśni.

Ruch nie zdobył więc trzech punktów i ciągle nie jest na punktowym plusie – chorzowianie mają minus 1 punkt.

Dziś drużyna Rochy zagra z drugim spadkowiczem z Lotto Ekstraklasy Górnikiem Łęczna. Te zespoły spotkały się w ostatnim meczu poprzedniego sezonu, który skończył się remisem 2:2 (goście prowadzili 2:0). Za zachowanie kibiców w czasie tamtego spotkania Ruch miał zamknięty stadion na dwa mecze, a fani Niebiescy nie mogą jeździć w zorganizowanej grupie na mecze poza Chorzowem do końca roku.

Górnik Łęczna słabo sobie radzi w I lidzie – ma 2 zwycięstwa, 2 remisy i 4 porażki, co daje 8 punktów i 16. miejsce (w 8. kolejce Górnik pokonał Podbeskidzie 1:0). Tyle samo punktów zgromadziły do tej pory Raków Częstochowa, GKS Katowice i Wigry Suwałki. Goście będą zagrają dziś na Cichej bez podstawowego obrońcy Łukasza Kosznika, który pauzuje za kartki.

Ruch Chorzów – Górnik Łęczna WYNIK

Typy ekspertów Dziennika Zachodniego na mecz Ruch Chorzów – Górnik Łęczna: Magdalena Figura 1:2, Jan Furtok 1:1, Edward Socha 1:0, Mariusz Śrutwa 2:0, Jan Żurek 1:0.