Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2 Niebieskim zabrakło...

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2 Niebieskim zabrakło argumentów [RELACJA, ZDJĘCIA]

Zdjęcie autora materiału

Ruch Chorzów przegrał z Legią Warszawa 2:0
    1/33

Ruch Chorzów przegrał z Legią Warszawa 2:0 ©Maciej Gapiński

Piłkarze Ruchu zasłużenie przegrali u siebie z Legią 0:2. Mistrzowie Polski przerwali w Chorzowie serię porażek i zdobyli na Cichej trzy punkty. Gole na wagę zwycięstwa strzelił Nemanja Nikolić. Król strzelców poprzedniego sezonu przełamał się i po raz pierwszy w tych rozgrywkach trafił do siatki.
    W meczach Ruchu z Legią padło dotychczas najwięcej goli w Ekstraklasie (428), więc kibice mogli być pewni, że na Cichej zobaczą bramki. Niestety siła ognia Niebieskich była zbyt mała, by pokonać bramkarza warszawian i do siatki trafiali tylko goście.

ZOBACZ KONIECZNIE:
    PSEUDOKIBICE CHCIELI SIĘ BIĆ NA STADIONIE RUCHU CHORZÓW

Najgroźniejszy napastnik chorzowian Mariusz Stępiński po testach we Francji pojawił się wprawdzie na stadionie, ale zasiadł na trybunach, bo ma podpisać kontrakt z FC Nantes. Osamotniony z przodu Jakub Arak starał się absorbować obronę gości, lecz docierało do niego bardzo mało piłek od pomocników. Najgroźniejszym zawodnikiem gospodarzy był inny ex-legionista Kamil Mazek szarpiący na prawej stronie boiska, jednak nie miał odpowiedniego wsparcia kolegów.

Legia miała przewagę korzystając z bardzo niepewnej gry defensywy Ruchu. Po pierwszym błędzie chorzowian przy wyprowadzaniu piłki Nemanja Nikolić nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem. Później Niebieskich uratował słupek po strzale Vadisa Odjidji-Ofoe i instynktownej interwencji Kamila Lecha.

W końcu jednak Nikolić po stracie w środku pola piłki przez Patryka Lipskiego wpisał się na listę strzelców przerywając po 254 minutach gry strzelecką niemoc w Lotto Ekstraklasie.

Chorzowianie żałowali, że po popchnięciu Pawła Oleksego w polu karnym sędzia nie odgwizdał w 29 min rzutu karnego, bo lepszej okazji do zdobycia gola nie mieli. W drugiej połowie starali się wprawdzie atakować, ale Arkadiusz Malarz uprzedził wślizgiem Lipskiego.

Groźniejsze po przerwie były kontry Legii, lecz Steeven Langil nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Lechem. Sztuka ta udała się Nikoliciowi. Węgier z bliska posłał piłkę do siatki odbijając ją od nogi Rafała Grodzickiego.

W II połowie doszło do starć na trybunach. Kibice Ruchu starali się przedostać do sektora gości. Warszawscy fani nie pozostali im dłużni. Siły porządkowe użyły gazu łzawiącego, by zaprowadzić spokój w sektorze buforowym.

Ruch Chorzów - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Bramki 0:1 Nemanja Nikolić (39), 0:2 Nemanja Nikolić (76)