Ruch Chorzów - Podbeskidzie 0:2 ZDJĘCIA ZE SPARINGU Górale lepsi od Niebieskich

Piłkarze Ruchu przegrali sparing z Podbeskidziem
Piłkarze Ruchu przegrali sparing z Podbeskidziem arkadiusz gola polska press
W sparingowym meczu dwóch I-ligowców rozegranym na stadionie przy ul. Cichej Ruch Chorzów przegrał z Podbeskidziem 0:2. Bramki dla Górali strzelili były gracz Niebieskich Paweł Oleksy i młody Kacper Kostorz. Bielszczanie sprawdzili w Chorzowie 18 piłkarzy, podczas gdy gospodarze wystawili raczej rezerwowy skłąd.

Obydwa zespoły wykorzystały fakt, że ich mecze ligowe zaplanowane na ten weekend zostały odwołane i postanowiły rozegrać spotkanie kontrolne. Trener Ruchu Juan Ramon Rocha dał w tym pojedynku szansę gry zawodnikom, którzy zwykle nie wybiegają w podstawowym składzie. Na boisku pojawili się także dwaj rekonwalescenci Marcin Kowalczyk i Kamil Słoma wracający do drużyny po kontuzjach. Pozostali gracze Ruchu rano mieli normalny trening i z trybuny obserwowali poczynania kolegów.

Szkoleniowiec Górali Adam Nocoń zdecydował się natomiast sprawdzić wszystkich swoich graczy, których przywiózł do Chorzowa i po przerwie dokonał siedmiu zmian w składzie. Prowadzenie dla gości w I połowie zdobył Oleksy zmieniając lot piłki po strzale głową Dymityra Iljeva. Na 2:0 po przerwie podwyższył rezerwowy 18-letni Kostorz, który wcześniej grał w juniorach MFK Karvina i Górnika Zabrze.

Chorzowianie starali się zmienić niekorzystny wynik. Bramkarz Górali odbił jednak piłkę po strzale Adama Setli w ostrego kąta, a po ładnej akcji Bartosza Nowaka Rafał Leszczyński poradził sobie z uderzeniem rozgrywającego Niebieskich.

Zwycięstwo bielszczan w tym sparingu było jak najbardziej zasłużone. 22 sierpnia Podbeskidzie i Ruch grały o ligowe punkty na zapleczu Ekstraklasy i w Bielsku-Białej też lepsi okazali się Górale wygrywając 1:0.

Ruch Chorzów – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Paweł Oleksy (35), 0:2 Kacper Kostorz (58)

Ruch Hrdlicka (78. Paszek) - Starzyński, Kowalczyk (53. Kuczyński), Rutkowski, Liberacki - Słoma, Zawal (46' Czajkowski), Nowak, Setla, Jaworski (67. Małkowski) - Siedlik.

Podbeskidzie Fabisiak (46. Leszczyński) - Oleksy, Malec (46 Wiktorski), Jaroch, Sierczyński - Kozak, Hanzel (46 Szymański), Rakowski (46 Zgarda), Ilijew (46 Bahtić), Sierpina (46 Podgórski) – Sobczak (46 Podgórski) .

Żółte kartki: Liberacki, Jaworski - Oleksy