Sparing: Piast Gliwice 2-0 GKS 1962 Jastrzębie ZDJĘCIA Bramki Piasta zdobyli Michal Papadopulos i Sasa Żivec.

Piast Gliwice pokonał w pierwszym zimowym sparingu GKS Jastrzębie
Piast Gliwice pokonał w pierwszym zimowym sparingu GKS Jastrzębie Paweł Gabriel
W pierwszym zimowym sparingu Piast Gliwice pokonał 2-0 GKS 1962 Jastrzębie. Bramki dla przedstawiciela Ekstraklasy zdobyli Michal Papadopulos i Sasa Żivec.

Sparing został rozegrany na sztucznej nawierzchni ośrodka w Rybniku-Kamieniu. Dla obu zespołów był to pierwszy tej zimy mecz kontrolny.

Przebieg sparingu nie był zaskoczeniem - grę prowadzili gliwiczanie, którzy za sprawą trafienia Michala Papadopulosa w 20. minucie wyszli na prowadzenie. GKS Jastrzębie miał doskonałą szansę na wyrównanie - Farid Ali nie wykorzystał jednak rzutu karnego, którego wybronił debiutujący w gliwickich barwach Frantisek Plach.

W drugiej połowie jastrzębianie pokazali wolę walki, ale nie mieli szczęścia, bo piłka po ich strzałach dwukrotnie trafiła w poprzeczkę. Więcej z gry miał Piast, a gol Sasy Żivca w 63. minucie dał gliwiczanom dwubramkowe prowadzenie, które nie oddali już do końca spotkania.

Trener Waldemar Fornalik sprawdził w sparingu dwie wyjściowe jedenastki. Po raz pierwszy w drużynie zagrali, oprócz Placha, także Karol Dybowski, wypożyczony z Legii Jakub Czerwiński, a także testowany Tom Hateley.

Piast Gliwice 2-0 GKS 1962 Jastrzębie
Michal Papadopulos 19', Saša Živec 64'

Piast Gliwice: 26. František Plach (46 Karol Dybowski) - 20. Martin Konczkowski (46 Marcin Pietrowski), 4. Jakub Czerwiński (46 Uroš Korun), 25. Aleksandar Sedlar (46 Bartosz Waleńcik), 11. Aleksander Jagiełło (46 Dario Rugašević) - 3. Denis Gojko (46 Joel Valencia, 68 Remigiusz Borkała), 14. Konstantin Vassiljev (46 Martin Bukata), 15. Tom Hateley (46 Tomasz Okraszewski, 72 Maciej Borycka), 10. Karol Angielski (46 Łukasz Krakowczyk), 21. Gerard Badía (46 Saša Živec) - 27. Michal Papadopulos (46 Maciej Jankowski).

GKS 1962 Jastrzębie: 1. Grzegorz Drazik (46 Bartosz Szelong) - 25. Damian Zajączkowski (46 Oskar Mazurkiewicz), 4. Piotr Pacholski, 17. Kamil Szymura, 5. Dawid Weis (46 Dominik Kulawiak) - 7. Tomasz Dzida (46 Bartosz Semeniuk), 19. Marcin Ruda (46 Damian Tront), 77. Bartosz Jaroszek (46 Wojciech Caniboł), 10. Farid Ali (46 Kamil Jadach), 22. Krzysztof Gancarczyk (46 Dominik Szczęch) - 15. Daniel Szczepan (46 Maciej Gaszka).