Widzew pokonał pierwszoligowy Ruch Chorzów

Jan Hofman
Piłkarze Widzewa w sparingowym meczu rozegranym w Nieborowie wygrali 2:0 z pierwszoligowym Ruchem Chorzów.

Piłkarze Widzewa bardzo dobrze zaprezentowali się w tym pojedynku (szczególnie w pierwszej połowie) i odnieśli cenne i prestiżowe zwycięstwo. Warto podkreślić fakt, że łodzianie rywalizowali z zespołem, który grać będzie w pierwszej lidze (spadkowicz z ekstraklasy), a więc drużną występującą dwie klasy wyżej!

Łodzianie objęli prowadzenie w 36 minucie. Pod doskonałym prostopadłym podaniu w pole karne Daniela Świderskiego, Michał Miller miał przed sobą tylko bramkarza Ruchu. Widzewiak nie zmarnował okazji i precyzyjnym strzałem posłał piłkę do siatki drużyny. Napastnik kolejny raz udowadnia, że powinien być silnym punktem widzewskiej drużyny.

W 73 minucie łodzianie powinni prowadzić 2:0. Mateusz Ostaszewski idealnie dograła do Mateusz Piotra Okuniewicza, ale ten strzelił silnie, ale prosto w bramkarza Ruchu. Łodzianie zdobyli jednak drugiego gola. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Daniela Mąkę, Damian Kostkowskiprecyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza Ruchu .

Widzew - Ruch Chorzów 2:0
1:0 - Michał Miller (28)
2:0 - Damian Kostkowski (88)

Widzew: Patryk Wolański - Marcin Kozłowski (52, Kamil Tlaga), Sebastian Zieleniecki, Radosław Sylwestrzak (46, Damian Kostkowski), Bartłomiej Rakowski (56, Dawid Kamiński), Mateusz Michalski (46, Bartłomiej Niedziela), Maciej Kazimierowicz (58, Przemysław Rodak), Adam Radwański, Daniel Mąka, Daniel Świderski (70, Mateusz Ostaszewski), Michał Miller (59, Piotr Okuniewicz).

Ruch Chorzów: Libor Hrdlicka (46, Kewin Paszek) - Gracjan Komarnicki (61, Dominik Małkowski), Kacper Czajkowski (61, Michał Rutkowski), Miłosz Trojak (61, Mateusz Zawal), Adam Pazio (61, Mateusz Hołownia), Paweł Starzyński (61, Dominik Lewandowski), Miłosz Przybecki (61, Mello), Michał Walski (61, Łukasz Siedlik), Bartosz Nowak (61, Patryk Sikora), Kamil Słoma (61, Vilim Posinković), Jakub Arak (61, Artur Balicki).

Materiał oryginalny: Widzew pokonał pierwszoligowy Ruch Chorzów - Express Ilustrowany