Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0) ZDJĘCIA Przełamanie Zagłębia

Patryk Trybulec
Zagłębie Sosnowiec pokonało Sandecję 2:0
Zagłębie Sosnowiec pokonało Sandecję 2:0 Maciej Gapiński/Dziennik Zachodni
Zagłębie Sosnowiec pokonało na Stadionie Ludowym Sandecję Nowy Sącz 2:0. Gospodarze przerwali serię czterech spotkań bez zwycięstwa w I lidze.

Musimy wrócić do takiej gry, która sprawia przyjemność nam i wszystkim kibicom – powiedział przed meczem z Sandecją Nowy Sącz dyrektor sportowy Zagłębia Sosnowiec, Robert Stanek.

Zadanie zdawało się o tyle trudne, że na Stadion Ludowy przyjechała drużyna, która wiosną jeszcze nie przegrała i zdążyła zyskać miano „rycerza wiosny”. Tymczasem Zagłębie w końcu się przebudziło i zagrało na miarę oczekiwań. Zespół trenera Artura Derbina najwidoczniej przypomniał sobie, jak się gra w piłkę, bo w niedzielę kibice zobaczyli drużynę, która jesienią była jednym z kandydatów do awansu i przebojem przechodziła kolejne etapy Pucharu Polski.

Gospodarze odważnie zaatakowali już od pierwszych minut spotkania i w 32. minucie dopięli swego. Prawą stroną boiska pognał Michał Bajdur i wyłożył piłkę do nadbiegającego Adriana Paluchowskiego, który z bliska skierował piłkę do bramki i tym samym zdobył swoją pierwszą bramkę w lidze dla Zagłębia. Rozgrywane w szybkim tempie spotkanie mogło się podobać, ale w pierwszej połowie kibice więcej goli już nie zobaczyli.

Po zmianie stron sosnowiczanie nie oddali inicjatywy i wciąż nacierali na bramkę Sandecji, która najwyraźniej spodziewała się w Sosnowcu łatwiejszego pojedynku. W 63. minucie zdeterminowane Zagłębie ponownie udokumentowało przewagę na boisku gole. Tym razem Marcin Sierczyński skutecznie przerwał akcję Sandecji na połowie Zagłębia i bez zastanowienia podał do Michała Fidziukiewicza. Ten przebiegł z piłką kilka metrów i zdecydował się na płaskie uderzenie z dystansu. Próba okazała się skuteczna i strzegący bramki Sandecji Łukasz Radliński był bez szans.

Po tym ciosie Sandecja już się nie podniosła i musiała pogodzić się z pierwszą wiosenną porażką. Zagłębie natomiast przerwało czarną serię czterech kolejnych spotkań bez zwycięstwa w I lidze.

Zagłębie Sosnowiec – Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)
1:0 Adrian Paluchowski (32)
2:0 Michał Fidziukiewicz (63)
Zagłębie Fabisiak – Sierczyński, Sołowiej, Markowski, Udovicić – Bajdur, MatusiakŻ, Dudek (69. Fonfara), Fidziukiewicz (83. Martinez), BartczakŻ – Paluchowski (89. Arak)
Sandecja Radliński – Szarek, SzufrynŻ, Cseh, Bartków – Małkowski, BaranZ, Nather (60. Szczepański), Dudzic (60. Danek) – Trochim (75. Kasprzak), Aleksander
Sędziował Michał Mularczyk (Skierniewice)