I liga GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice 1:1 Szybko strzelony gol nie dał GieKSie zwycięstwa

Patryk Trybulec
GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice
GKS Katowice - Chojniczanka Chojnice Lucyna Nenow
GKS Katowice w meczu 3. kolejki I ligi zremisował 1:1 z Chojniczanką Chojnice. Bramki padły już w 2 i 10 minucie spotkania,

GKS Katowice jeszcze nigdy nie przegrał z Chojniczanką Chojnice i w sobotnie popołudnie podopieczni trenera Jerzego Brzęczka nie zamierzali zepsuć tych statystyk. Spotkanie rozegrane przy ul. Bukowej doskonale rozpoczęło się dla gospodarzy, bo już w 2. minucie wyszli na prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Tomasz Foszmańczyk, który otrzymał doskonałe podanie od Grzegorza Goncerza i przymierzył z kilkunasty metrów na tyle mocno, że piłka zanim wpadła do siatki przełamała jeszcze ręce bramkarza gości Michała Dumieńskiego. Radość katowiczan nie trwała jednak długo, bo już w 11. minucie goście doprowadzili do wyrównania. Do pustej bramki GieKSy trafił Bartłomniej Niedziele, po tym jak futbolówka odbiła się od słupka po rzucie wolnym wykonanym przez Pawła Zawistowskiego.

Po wyrównaniu to goście przejęli inicjatywę, ale nie wiele z niej wynikało. Tymczasem GKS najgroźniejsze sytuacje wypracował sobie po wrzutach z autu Dawida Abramowicza.

Spotkanie ponownie nabrało tempa dopiero po przerwie, ale wciąż nie było to porywające widowisko. Lepsze sytuacje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść mieli gospodarze, ale nie potrafili wykorzystać dogodnych sytuacji. W 70. minucie fatalnie pomylił się Grzegorz Goncerz, którego dokładnym podaniem obsłużył Alan Czerwiński. Swoją okazję w 85. minucie miał także wprowadzony po przerwie Andreja Prokić, ale po kiksie jednego z obrońców został uprzedzony przez bramkarza Chojniczanki. Strzał Serba został także zablokowany w doliczonym czasie gry. Ostatecznie goście odparli napór katowiczan i mecz zakończył się podziałem punktów.

GKS Katowice – Chojniczanka Chojnice 1:1 (1:1)
1:0 Tomasz Foszmańczyk (2), 1:1 Bartłomiej Niedziela (9)
GKS Nowak – Czerwiński, Kamiński, Praznovsky, Abramowicz – Pielorz, Duda (64. Prokić) – Mandrysz (46. SobkówŻ), FoszmańczykŻ, Zejdler (Kalinkowski) – Goncerz.
Chojniczanka Dumieński – Lisowski, Kieruzel, Markowski, PodgórskiŻ – BiskupŻ (68. Kosakiewicz), Zawistowski, Kryszak, Grzelak (76. Rybski), NiedzielaŻ (68. Jakóbowski) – Mikita.