Piłkarki GKS-u Katowice przegrały po zaciętym meczu. Emocji nie brakowało [ZDJĘCIA]

Lucyna Nenow, PD
Piłkarki GKS-u Katowice po zaciętym meczu poniosły pierwszą domową porażkę w tym sezonie Lucyna Nenow / Polska Press
W sobotnim meczu Ekstraligi kobiet piłkarki GKS-u Katowice przegrały u siebie z AZS PWSZ Wałbrzych 1-2. Po trzech kolejkach drużyna z Górnego Śląska zajmuje piąte miejsce w ligowej tabeli. Zobacz naszą galerię zdjęć z meczu piłkarek GieKSy.

Na stadionie katowickiej Podlesianki nie zabrakło licznej grupy kibiców, która wspierała piłkarki GKS-u w walce o drugie zwycięstwo w tym sezonie. Na brak emocji nie można było narzekać - w pierwszej połowie oba zespoły miały okazje na strzelenie bramki. Zawodniczkom brakowało jednak skuteczności, a w bramce gospodyń bardzo dobrze spisywała się Weronika Klimek.

Niestety, na początku drugiej połowy bramkarka GKS-u popełniła jednak błąd w rozegraniu piłki, po którym drużyna z Wałbrzycha objęła prowadzenie. Radość AZS-u trwała jednak tylko niespełna dwie minuty, bo wkrótce później katowiczanki odpowiedziały trafieniem Joanny Olszewskiej.

Decydujący cios należał do drużyny z Dolnego Śląska - w 77. minucie piłkarki AZS-u skutecznie wykorzystały rzut wolny i zapewniły sobie komplet punktów. W ten sposób zawodniczki GKS Katowice po raz pierwszy w tym sezonie przegrały przed własną publicznością. Okazję na rehabilitację będą miały za tydzień, gdy zmierzą się na wyjeździe z AZS-em Wrocław.

GKS Katowice 1-2 AZS PWSZ Wałbrzych
Joanna Olszewska 63' - Rozmus 62', Zając 77'

GKS Katowice: Klimek - Konkol (68' Wojtas), Hajduk, Konieczna, Olszewska - Wojcik (46' Tkaczyk), Wróblewska, Nosalik - Nowak, Kozak, Łąckiewicz-Oślizło