Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 0:3. Uciekli z ósmego miejsca

Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice
Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice arc./Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni
W ostatnim w tym sezonie meczu wyjazdowym GKS Katowice pokonał w Bydgoszczy Zawiszę 3:0. Zespół Jerzego Brzęczka rozegrał dobre spotkanie, a jedną z bramek zdobył Grzegorz Goncerz.

Zespół GKS Katowice nie potrafił wygrać w Bydgoszczy od 1994 roku. Fatalna seria została przerwana w niedzielę - trzy celne strzały w ciągu sześciu minut znalazły drogę do siatki za plecami bramkarza Zawiszy, Łukasza Sapeli (Damian Węglarz opuścił murawę po godzinie gry ze względu na kontuzję pachwiny). Dzięki temu zespół Jerzego Brzęczka awansował w tabeli na piąte miejsce, trzy szczeble ponad prześladującą klub ósmą lokatą.

Katowiczanie zagrali - zwłaszcza w drugiej połowie - całkiem dobry mecz, natomiast gospodarze znajdują się w zadziwiającej sytuacji sportowo-organizacyjnej. Kilka dni temu właściciel Zawiszy, Radosław Osuch, poinformował o sprzedaży klubu. Nieoczekiwanej, błyskawicznej i tajemniczej. Biznesmen nie ujawnił kwoty transakcji ani nazwy kontrahenta. Sprawa jest niejasna, o negocjacjach i ich finale nie uprzedzono nawet członków Rady Nadzorczej. Kilkadziesiąt godzin później PZPN poinformował i nieprzyznaniu Zawiszy licencji na ekstraklasę, ponieważ nie zostały spełnione warunki finansowe. Także w tym przypadku nie wiadomo, czy wynika to z „odpuszczenia” procedury przez bydgoszczan, którzy stracili szansę na awans, czy też zapaść jest na tyle poważna, że grozi nieotrzymaniem licencji nawet na dalszą grę w I lidze. Niezwykłe rzeczy działy się także tuż przed meczem z GKS-em. Klub poinformował, że z powodu „awarii systemu” spotkanie odbędzie się przy pustych trybunach, a posiadacze biletów mogą zwrócić się o zwrot pieniędzy.

Piłkarze Zawiszy, niepewni przyszłości, nie zamierzali się jednak poddawać i byli bliscy objęcia prowadzenia, ale strzały Szymona Lewickiego (12 min) i Kamila Drygroblrorasa (64) kończyły swój lot na poprzeczce katowickiej bramki. Goście mieli celowniki nastawione znacznie lepiej, a ozdobą spotkania był trzeci gol, zdobyty przez Sławomira Dudę uderzeniem z 20 metrów.

Zawisza Bydgoszcz - GKS Katowice 0:3 (0:0)