Kto poprowadzi Górnika Zabrze w niedzielnym meczu z Lechią?

  Kto poprowadzi Górnika Zabrze w niedzielnym meczu z Lechią?

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Kto poprowadzi Górnika Zabrze w niedzielnym meczu z Lechią? Wszystko wskazuje na to, że będzie to albo Jan Żurek, albo Dariusz Dźwigała.
  Jan Żurek

  Jan Żurek ©Jakub Jaźwiecki

  Kandydatów do objęcia Górnika po Leszku Ojrzyńskim było kilkunastu. Kilku rekomendował właścicielowi klubu zarząd, kilku pojawiło się w wyniku dyskusji w urzędzie miasta, ale na placu boju pozostali przede wszystkim Jan Żurek i Dariusz Dźwigała oraz - z małymi szansami - Kazimierz Moskal.

  Taki wariant spowodowany jest między innymi kwestiami finansowymi: trzeba znaleźć pieniądze dla Ojrzyńskiego i jego współpracowników, więc nowy szkoleniowiec nie może mieć wysokich wymagań. Asystenci byłego trenera rozwiązali już zresztą umowy za porozumieniem stron, natomiast w przypadku samego Ojrzyńskiego zanosi się na długie negocjacje. Szkoleniowiec miał roczną umowę z opcją przedłużenia w przypadku awansu do czołowej ósemki.
  A ponieważ w momencie zwolnienia matematycznie możliwe było osiągnięcie celu, rozmowy toczą się o to, czy przysługuje mu odprawa tylko do czerwca czy za półtora roku. Klub uważa, że oczywista jest opcja pierwsza.

  Dla 46-letniego Dźwigały praca w Górniku byłaby ekstrakla-sowym debiutem. Ostatnio był trenerem wDolcanie Ząbki, który przed rundą wiosenną został wycofany z pierwszoligowych rozgrywek. Jako piłkarz występował w Zabrzu od 1996 do 1999 roku, zagrał w 72 meczach i strzelił w nich 6 goli. - Potwierdzam, że Górnik pytał czy byłbym zainteresowany prowadzeniem drużyn - przyznaje sam zainteresowany, który ostatnio często gościł na trybunach przy Roosevelta, oglądając m.in. grę syna.

  Niewykluczone, że w niedzielę w spotkaniu z Lechią zespół poprowadzi ponownie Żurek i w przypadku dobrego wyniku temat zmiany będzie już nieaktualny.


  *Salon Maserati w Katowicach otwarty! Poznaj tajemnice legendarnych samochodów
  *Abonament RTV na 2016: Ile kosztuje, kto nie musi płacić SPRAWDŹ
  *Horoskop 2016 dla wszystkich znaków Zodiaku? Dowiedz się, co Cię czeka
  *Jesteś Ślązakiem, czy Zagłębiakiem? Rozwiąż quiz
  *1000 zł na dziecko: JAK DOSTAĆ BECIKOWE? ZOBACZ KROK PO KROKU

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama