Letnie sparingi: Zwycięstwo i porażka Górnika Zabrze z Czechami ZDJĘCIA

Górnik Zabrze – MFK Frydek-Mistek
Górnik Zabrze – MFK Frydek-Mistek Jacek Bombor
Piłkarze Górnika Zabrze na zakończenie zgrupowania w Rybniku-Kamieniu rozegrali dwa mecze sparingowe z czeskimi drużynami. Pierwszy skład pokonał w Czechach zespół MFK Karvina 4:0, a drugi garnitur drużyny trenera Marcina Brosza uległ w Rybniku drużynie MFK Frydek-Mistek 1:3.

W Karwinie zagrała drużyna Górnika, która wywalczyła awans do Ekstraklasy. Jedną zmianą było wystawienie na środku obrony w miejsce Bartosza Kopacza Michała Koja i właśnie były obrońca Ruchu Chorzów strzałem głową po rzucie rożnym otworzył wynik meczu. Było to pierwsze trafenie Koja w barwach zabrzan. Na 2:0 wynik podwyższył Igor Angulo strzałem przewrotką. Po zmianie stron wyższość Górnika nad dziesiątą drużyną czeskiej ekstraklasy dalej nie podlegała dyskusji, a jej ukoronowaniem były kolejne dwa gole Łukasza Wolsztyńskiego i Szymona Żurkowskiego. Po przerwie w ekipie zabrzan zadebiutował 17-letni Wojtek Hajda z Gwarka.

W drugim sobotnim sparingu Górnika w Rybniku już tak dobrze nie było. Drugi garnitur zabrzan, wśród których znalazło się dwóch graczy testowanych, już do przerwy przegrywał z 15. drużyną II ligi czeskiej 0:3. Honorowego gola dla beniaminka Lotto Ekstraklasy zdobył w ośrodku w Kamieniu David Ledecky po dośrodkowaniu Bartosza Pikula. Wcześniej gospodarze nie wykorzystali trzech sytuacji sam na sam z bramkarzem Frydka-Mistka.

MFK Karvina – Górnik Zabrze 0:4 (0:2)

Bramki Michał Koj (25-głową), Igor Angulo (44), Łukasz Wolsztyński (61), Szymon Żurkowski (70)

Górnik
Loska - Wolniewicz, Suarez, Koj, Karwot - Kurzawa (74. Nowak), Ambrosiewicz, Żurkowski, Ł. Wolsztyński (81. Hajda), Arczon - Angulo (74. Wolsztyński).

Górnik Zabrze – MFK Frydek-Mistek 1:3 (0:3)

Bramka dla Górnika David Ledecký (60-głową)

Górnik Kasprzik - zawodnik testowany (56. Lasik), Wiśniewski, Szeweluchin, Olszewski - Pawłowski, Grendel, zawodnik testowany, Pikul - Ledecký, Urynowicz.