Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1. Piast ma patent na Termalicę [ZDJĘCIA, RELACJA]

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1
Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 Jakub Jaźwiecki
W pierwszym meczu 14. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast pokonał Bruk-Bet Termalice Nieciecza 2:1. Bramki dla gospodarzy strzelali Michał Masłowski i Josip Barsisić. Dla tego pierwszego to pierwszy gol w barwach gliwickiej drużyny, drugi trafił po raz pierwszy w tym sezonie.

Przed meczem obie drużyny dzieliło w tabeli 11 miejsc. Goście z Niecieczy, choć przed sezonem nikt na nich nie stawiał, spisują się znakomicie, zajmują trzecie miejsce w tabeli, Piast z kolei ugrzązł w dole. -Tabela jest spłaszczona i jeśli wygramy możemy możemy przesunąć się mocno do góry - mówił przed meczem trener Radoslav Latal.

Pierwsze minuty należały do gości, którzy stwarzali sobie groźniejsze sytuacje. W 21 min powinno być 1:0, ale strzał głową z 5 metrów Parika Miśaka o centymetry miną słupek bramki Jakuba Szmatuły. Gospodarze też mieli swoje okazje do strzelenia bramek. Najleszych z nich nie wykorzystali Paweł Moskwik, Josip Baricić i Sasa Żivec.

Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bez bramek, kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Michał Masłowski. Były piłkarz Zawiszy i Legii przymierzył z 20 metrów w samo okienko i gospodarze schodzili po pierwszych 45 minutach w dobrych nastrojach.

Po zmianie stron zespól z Niecieczy rzucił się do odrabiania strat i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54 min Misak uderzył sprzed pola karnego i piłka tuż przy słupku ugrzęzła w siatce. Goscie remisem cieszyli się zaledwie kilkanaście sekund. Po wznowieniu gry na prowadzenie Piasta wyprowadził Barisic. Chorwat otrzymał idealne podanie od Tomasza Moskwika i tym razem nie spudłował.

Goście robili co mogli, aby przynajmniej zremisować, ale Szmatuła nie dał się już zaskoczyć. Najlepszą okazję na wyrównanie dla gości cztery minuty przed końcem meczu zmarnował Dawid Nowak. Jego strzał z kilku metrów poszybował wysoko nad bramką Piasta.

Piast Gliwice - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 2:1 (1:0)
1:0 Michał Masłowski (45+1)
1:1 Paweł Miśak (54)
2:1 Josip Barisić (55)