Ważne
  Rozwój Katowice: zespół z Zabrza podważa własną licencję

  Rozwój Katowice: zespół z Zabrza podważa własną licencję

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Rozwój Katowice

  Rozwój Katowice ©Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni

  Zespół Górnika walczy nie tylko o utrzymanie sportowe, ale także o licencję. Problem może stanowić sprawa związana z transferem Arkadiusza Milika.
  Rozwój Katowice

  Rozwój Katowice ©Arkadiusz Gola / Dziennik Zachodni

  Wśród dokumentów, jakie otrzymała Komisja Licencyjna, która ogłosi swoje decyzje za kilkadziesiąt godzin, jest wniosek Rozwoju Katowice, by odmówić wydania takiego dokumentu Górnikowi Zabrze.

  - Nie mogliśmy postąpić inaczej, bo sprawa trwa zbyt długo. Chodzi o należne nam odsetki związane z transferem Arkadiusza Milika z Górnika do Bayeru Leverkusen - tłumaczy wiceprezes beniaminka pierwszej ligi Zbigniew Dziura.


  Katowiczanie domagają się 115 tysięcy euro na podstawie porozumienia, jakie zostało zawarte z Górnikiem wiosną 2014 roku, a które stanowiło ugodę niezbędną zabrzanom do uzyskania licencji. Doprowadził do niej Zbigniew Waśkiewicz, wówczas zarządzający klubem z Roosevelta. Obecne władze Górnika uważają, że nie był umocowany prawnie, bo nie zadbał o wpis w KRS (smaczku sprawie dodaje fakt, że Waśkiewicz jest obecnie prezesem Rozwoju). Zabrzanie zwrócili się do sądu, by uznał roszczenia Rozwoju za nieważne.

  - Naszym zdaniem Komisja Licencyjna musi rozstrzygnąć zasadniczy dylemat. Bo albo Górnik sam uznaje za nieważny dokument, który pozwolił mu otrzymać wówczas licencję, a wtedy powstaje pytanie na jakiej podstawie gra od tamtego czasu w najwyższej klasie rozgryw-kowej, albo Komisja potwierdza jego ważność, a wtedy w grę wchodzi niezrealizowanie porozumienia, a więc aktualny dług licencyjny - mówi wiceprezes Rozwoju.

  Górnik nie zgadza się z takim postawieniem sprawy.

  - Moim zdaniem w przypadku rozmów z Rozwojem mieliśmy do czynienia z szantażem licencyjnym i brak tego dokumentu nie miałby wpływu na przyznanie nam licencji. A po drugie wywiązaliśmy się z rozliczenia kwoty wynikającej z transferu i to zamyka sprawę - twierdzi przewodniczący Rady Nadzorczej Górnika Tomasz Młynarczyk.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama