Czy Ruch Chorzów ukrywał długi? Sensacyjny materiał...

  Czy Ruch Chorzów ukrywał długi? Sensacyjny materiał Weszlo.com [AKTUALIZACJA]

  Zdjęcie autora materiału

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ruch Chorzów ukrywał długi? Weszło.pl ma poważne dowody

  Ruch Chorzów ukrywał długi? Weszło.pl ma poważne dowody

  Portal Weszlo.com poinformował, że Ruch Chorzów przez lata ukrywał długi licencyjne. Zdaniem autorów tekstu klubowi grożą bardzo poważne sankcje z degradacją włącznie. Posiedzenie Komisji Licencyjnej w sprawie Niebieskich może się odbyć już we wtorek. Klub na razie sprawy nie skomentował.
  Ruch Chorzów ukrywał długi? Weszło.pl ma poważne dowody

  Ruch Chorzów ukrywał długi? Weszło.pl ma poważne dowody

  Tekst Weszlo.com poparty jest skanami dokumentów, z których wynika, że Ruch Chorzów zawierał z piłkarzami podwójne umowy. Część ich wypłat miała pochodzić z kasy Ruchu, a część z Fundacji Ruch Chorzów, gdzie byli zatrudniani np. na etatach specjalistów PR-u.


  Te drugie wynagrodzenia nie trafiały jednak na ich konto, a klub po pierwsze zatajał te należności, a po drugie w ogóle miał nie poinformować Komisji Licencyjnej o tym składniku pensji zawodników.

  Tu możecie przeczytać materiał Weszło.com poświęcony długom Ruchu Chorzów

  Paleta ewentualnych sankcji, jakie mogą dotknąć klub z Cichej gdyby potwierdziły się zarzuty Weszlo.com jest szeroka, ale wszystkie są bardzo dotkliwe - od odebrania punktów po utratę licencji włącznie.

  Klub Ruch Chorzów na razie nie odniósł się do tekstu. Niewątpliwie sprawę będzie wyjaśniało też miasto Chorzów, które pożyczyło Ruchowi pieniądze dzięki którym wciąż gra w Ekstraklasie, a których (pierwszej raty) nie zdołał oddać w terminie i miasto kilka dni temu zgodziło się na zwłokę w jej egzekwowaniu.

  CZYTAJ KONIECZNIE:
  RUCH CHORZÓW NIE SPŁACA POŻYCZKI


  Muszą ją jeszcze jednak potwierdzić radni, a w obecnej sytuacji na pewno będą mieli dodatkowe wątpliwości.

  Warto wspomnieć, że Dariusz Smagorowicz, który przez wiele lat rządził Ruchem, a obecnie pozostaje jego udziałowcem, zasiada w Radzie Nadzorczej Spółki Ekstraklasa.

  W poniedziałek rano sprawą zajmie się prezydent Chorzowa, Andrzej Kotala, który zażądał wyjaśnień od szefów Ruchu. Jeśli okażą się niewystarczające porozumienie o późniejszej spłacie pożyczki udzielonej przez miasto może zostać anulowane, a cała umowa wypowiedziana. Ostateczna decyzja będzie należała do radnych, którzy zbiorą się 22 grudnia.

  Potencjalnej aferze przygląda się także PZPN i Spółka Ekstraklasa. Niewykluczone są zawieszenia działających w tych gremiach przedstawicieli Ruchu, a których podpisy widnieją pod umowami z piłkarzami.

  MASZ CIEKAWĄ INFORMACJĘ, ZROBIŁEŚ ZDJĘCIE ALBO WIDEO?
  Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego?
  PRZEŚLIJ WIADOMOŚĆ NA dz24@dz.com.pl
  DZ24 WIADOMOŚCI CZYTELNIKÓW I INTERNAUTÓW


  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   deGradacja

   GallAnonim (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 1

   niech lecą z hukiem!! do 4 ligi (5 poziom rozgrywek), jak degradowali GieKSę to największy BEŁKOT leciał z pod znaku cuchnącej erki....

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Do autora

   Kibic Ruchu (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   a jednak w skowronkach...

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   zlodzieje

   tylko poznan (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 1 / 1

   pięknie a z gieksy się smiali ale jaja to mają za swoje od razu do 4 ligi

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Karma

   paker (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 2

   I bardzo dobrze. Pamiętam jak degradowano Gieksę do IV ligi-chorzowscy kibice robili sobie z tego jaja i szydzili. Oby karma ich pokarała.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Wieczna sztama

   Ruch Elana (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 7 / 1

   Ruch Elana wieczna sztama drą papę kibole. Widać że długi to wspólny mianownik obu klubów

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Mafia w działaniu

   Oset (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 14 / 1

   Musioł jedno musisz przyznać afera podana na tacy ,a tu cisza ... wiceprezes Ruchu z ramienia chorzowskiego urzędu to nijaki Rafaelo,ale żeby nic nie stacić to jeszcze kierownik biura egzekucji w...rozwiń całość

   Musioł jedno musisz przyznać afera podana na tacy ,a tu cisza ... wiceprezes Ruchu z ramienia chorzowskiego urzędu to nijaki Rafaelo,ale żeby nic nie stacić to jeszcze kierownik biura egzekucji w urzędzie ,chłopina się urządziła jak się patrzy ...kiedyś doradzał ,jak zamieść pod dywan aferę z wyparowaniem ponad miliona z kasy urzędu,by nikogo nie posądzili o brak nadzoru. A teraz pomykamoże nowym BMW i myśli jak pozamiatać tą pożyczkę,aby Padre Andrea mógł spokojnie być preziem w mieście ,a jeszcze ma dostać 2 pomocników od Padre jeden pójdzie do Zarządu ,a jeden do Rady Nadzorczej i będą czyścić ....albo Padre wstawi tam jako słupy 2 zidiociałych radnych w zamian za kasę i mordy w kubeł oczywiście .Oj Musioł jakich my głupie hanysy dożyli czasów!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama