Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3
Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3 Damian Kujawa / Polska Press
Misja niemożliwa okazała się jednak wykonalna. Zamykający tabelę Ruch Chorzów pokonał Legię Warszawa na jej murawie! Końcówka była nerwowa - czerwoną kartkę dostał Adam Pazio, a sędzia przerwał mecz ze względu na zadymienie boiska po odpaleniu rac.

Ruch Chorzów pokonał Legię Warszawa!

Konia z rzędem temu, kto przewidywał taki scenariusz meczu Legii Warszawa z chorzowskim Ruchem. Skazywani na pożarcie Niebiescy pobili mistrzów Polski na ich terenie strzelając trzy przepiękne gole. Waldemar Fornalik znów triumfuje, ale dopiero kolejne spotkania pokażą czy można mówić o prawdziwym przełomie w grze jego zespołu.

Satysfakcja szkoleniowca była tym większa, że nawet w wywiadzie tuż przed meczem nie ukrywał pretensji do Mariusza Śrutwy, który w wywiadach sugerował, że zmiana na ławce Ruchu nie byłaby złym rozwiązaniem. Jeszcze ciekawszy był jednak inny wątek - w odpowiedzi na o nieobecność w kadrze Kamila Mazka odesłał dziennikarza do... szefów klubu.

Na boisku wątpliwości już nie było żadnych. Ruch wyszedł na murawę z precyzyjnym planem i determinacją, której nie było widać w inaugurującym wiosnę spotkaniu z Cracovią. I co prawda przez pierwsze kilkadziesiąt sekund chorzowianie mieli problemy z przejęciem piłki, to potem zadawali ciosy z chirurgiczną wręcz precyzją. W dodatku wszystkie były przedniej urody.

Wynik otworzył Patryk Lipski przepięknym strzałem z rzutu wolnego, podwyższył Maciej Urbańczyk w bardzo podobnym stylu, ale z gry, a ustalił Jarosław Niezgoda potężnie wbijając piłkę do siatki po błyskotliwej asyście Miłosza Przybeckiego.

Sfrustrowana Legia miała wielki problem ze wstaniem z kolan, ale zadanie postanowił jej ułatwić Adam Pazio, który w absurdalny sposób, faulowany przez Artura Jędrzejczyka, uderzył legionistę w twarz i wyleciał z boiska, a przy okazji wywołał sporą awanturę na murawie.

Końcówka była więc nerwowa i dłuższa niż powinna, bo po odpaleniu rac w sektorze gości sędzia przerwał 150. mecz Legii z Ruchem (żadne inne zespoły w ekstraklasie nie spotykały się tak często). Tuż po tej przerwie Legia strzeliła gola. Jak się jednak okazało, jedynego w tym meczu.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3 (0:2)
0:1
Patryk Lipski (14-wolny), 0:2 Maciej Urbańczyk (42), 0:3 Jarosław Niezgoda (51), 1:3 Miroslav Radović (84)
Legia Malarz - Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek - Guilherme (65. Kazaiszwili), Kopczyński, Szymański (46. Hamalainen), Odjidja-Ofoe, Radović - Necid (46. Kucharczyk). Trener: Jacek Magiera.
Ruch Hrdlicka - Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk - Przybecki, Surma, Urbańczyk, Lipski, Pazio I(76) - Niezgoda (81. Moneta). Trener: Waldemar Fornalik.
Żółte kartki Jędrzejczyk,Odjidja-Ofoe - Hrdlicka, Grodzicki
Czerwona Pazio (76)
Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz)
Widzów 17.409

Materiał oryginalny: Legia Warszawa - Ruch Chorzów 1:3! WIDEO Przepiękne gole Niebieskich! ZDJĘCIA + RELACJA - Dziennik Zachodni